$
רכב

אוטו חן במגעים ליבוא מותג היוקרה החשמלי טסלה

ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת הרכב שבבעלות משפחת בליליוס, לשעבר יבואנית מרצדס, פועלת להביא לארץ מכוניות של החברה האמריקאית, שמייצרת דגמים חשמליים בלבד

תומר הדר 08:0921.05.13

משפחת בליליוס הירושלמית, בעלת אוטו חן, מנהלת מגעים ליבוא מכוניות היוקרה החשמליות של טסלה האמריקאית, כך נודע ל"כלכליסט". בחודשים האחרונים נפגשו נציגים של טסלה עם בני משפחת בליליוס במטרה לדון בהפצת המכוניות בישראל.

קבוצת אוטו חן נמנית עם מפיצות הרכב הוותיקות בישראל. הקבוצה, שהקים ב־1964 עזרא בליליוס, הפיצה בעבר מכוניות ואוטובוסים של מרצדס והיתה בעלת זיכיון להפצת המותג לאדה בישראל. כיום היא מחזיקה במרכזי שירות לרכב ובבעלות חלקית בחברת התחבורה הציבורית סופרבוס.

 

דגם S של טסלה. חשמלית ושמה יוקרה דגם S של טסלה. חשמלית ושמה יוקרה

 

טסלה היא מיצרניות הרכב הבודדות בעולם שעוסקות בייצור מכוניות חשמליות בלבד. החברה מייצרת דגם אחד: מכונית יוקרה מודל S. המחיר בארה"ב נע בין 62,400 דולר ל־72,400 דולר לדגם בעל סוללה משודרגת.

 

כיום נוסעת בכבישי ישראל מכונית חשמלית אחת של טסלה: רודסטאר הספורטיבית, שכבר לא מיוצרת, השייכת לבעל השליטה בחברה לישראל עידן עופר. החברה לישראל היא בעלת השליטה במיזם הרכב החשמלי בטר פלייס. מכונית נוספת המצוידת במנוע חשמלי שנמכרת בארץ היא פריוס פלאג אין של טויוטה, שמסוגלת לנוע 25 ק"מ בעזרת מנוע חשמלי וממשיכה עם מנוע בנזין.

 

באוטו חן סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x