$
משפט

זיסר תובע מהאחים עופר הנדסה 14.5 מיליון שקל על חלקם במרינה אשקלון

מוטי זיסר, באמצעות שלוש חברות שבשליטתו, טוען כי חברת האחים עופר הנדסה ופיתוח מתנערת מחלקה בשותפות מרינה אשקלון

זוהר שחר לוי 09:0122.04.13
מוטי זיסר, באמצעות שלוש חברות שבשליטתו, תובע 14.5 מיליון שקל מהאחים עופר הנדסה ופיתוח בטענה שהחברה מתנערת מחלקה בשותפות מרינה אשקלון, חברה שהוקמה בתחילת שנות התשעים לשם פרויקט המרינה באשקלון. לפי התביעה, כעשור לאחר הקמת השותפות שחררה את עצמה חברת האחים עופר מהשותפות וחדלה להשתתף בעלויות של הפרויקט.

 

לפני כמה שנים אף הגישה החברה תביעה של 17.5 מיליון שקל נגד זיסר בטענה שהחברות שלו בשותפות הפרו עמה הסכם וגרמו לה לנזקים כלכליים. בנובמבר 2010 משכה החברה את התביעה וחויבה לשלם לנתבעות 150 אלף שקל הוצאות.

 

מוטי זיסר. הועמד בפני "עובדה מוגמרת" מוטי זיסר. הועמד בפני "עובדה מוגמרת" צילום: אוראל כהן

 

בשבוע שעבר פנו החברות של זיסר למחוזי בתל אביב בדרישה לחייב את האחים עופר בפיצוי של 14.5 מיליון שקל. החברות, מרכזי שליטה, מרינה אחזקות (הרצליה) ומרינה אשקלון (ניהול), טוענות שאף שבית המשפט לא שחרר את האחים עופר מהשותפות וגם בחלוף שנתיים וחצי מפסק הדין, מתחמקת הנתבעת מחובותיה. באי כוחן של החברות, עוה"ד שמואל גלינקא וצחי הראל ממשרד ראב"ד מגריזו בנקל ושות', כותבים כי "חברת האחים עופר עשתה דין לעצמה באופן חד־צדדי ובחוסר תום לב שאין למעלה הימנו. לא זו בלבד שהעמידה את התובעות בפני עובדה מוגמרת... אלא בתעוזה אין קץ הוסיפה חטא על פשע והגישה תביעה לבית המשפט".

 

באי כוחה של האחים עופר הנדסה ופיתוח, עוה"ד אלי כהן ואור לוסטגרטן ממשרד גורניצקי ושות', מסרו בתגובה: "אנו בוחנים את כתב התביעה ונגיב עליו בערכאות המקובלות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x