$
תיירות

שקדי על הסכם שמיים פתוחים: "שמים לנו אבן על הרגל ואומרים - תתמודדו"

מנכ"ל אל על אמר באולפן שישי בערוץ 2 על הסכם התעופה מול אירופה: "הסכם לא הדדי ולא שוויוני". השר כץ: "מספיק עם הוועדים והאיומים"

כלכליסט 20:4719.04.13

אני מאוד בעד שמיים פתוחים ובעד תחרות. אנחנו חושבים שהתהליך מבורך. מה שמטריד אותי זה המתכונת הנוכחית. זה לא תחרות הדדית ושוויונית, אלא לוקחים את ידי חברות התעופה, קושרים אותן, שמים אבן על הרגל ואומרים לנו תתמודדו. זה לא קביל, לא ראוי לא הוגן ולא שוויוני" - כך אמר הערב לאולפן שישי בערוץ 2 מנכ"ל אל על אליעזר שקדי. לדבריו, "במתכונת הנוכחית של ההסכם העבודה של ריקי כהן מישראל תועבר לגברת רייצ'ל מגרמניה".

 

שר התחבורה ישראל כץ: אמר בתגובה כי "מי שמאיים עלינו בשביתות מאיים על עצמו. מספיק עם הוועדים והאיומים. הממשלה צריכה לדאוג לאזרחים מול המונופולים. כל מונופול שבאים להילחם מולו מאיים בהתמוטטות".

 

שר התחבורה ישראל כץ שר התחבורה ישראל כץ צילום: יובל חן

 

לדברי כץ, "מדובר בתהליך שהתחיל ב-2005. 8 שנים לפני הבחירות. זו החלטה לגיטימית והיה ברור לי שההסכם יאושר. האירופים אישרו ההסכם, הכנסת אישרה והממשלה צריכה ביום ראשון לאשר את ההסכם. הצעד יוביל להוזלת הכרטיסים ולתיירות מוגברת, ייצור הרבה מקומות עבודה. שר האוצר לפיד חתום איתי על הצעת המחליטים שתובא לאישור הממשלה ביום ראשון".

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x