$
קריירה

גם בנמל הפרטי היחיד בישראל קם ועד עובדים

ההסתדרות הקימה ועד עובדים בנמל מספנות ישראל בחיפה. העו"ד של הוועד: הם משתכרים קרוב לשכר מינימום אך גם לא מצפים להשוות התנאים לעובדי נמל חיפה

מיקי פלד 15:3317.04.13

מעתה גם בנמל הפרטי היחיד בישראל יש ועד עובדים. ההסתדרות הודיעה ביום ראשון השבוע להנהלת נמל מספנות ישראל בחיפה כי מעתה קם בחברה ועד עובדים וכי ההסתדרות הינה הארגון היציג. בנמל מועסקים כ-30 עובדים ולדברי אנשי ההסתדרות 17 מהם כבר הצטרפו אליה.

 

באופן חריג מאוד, העובדים שהקימו את הוועד מסרבים להיחשף, לדברי העורך דין שלהם בשל חשש מכך שייפגעו. עו"ד יונה אדמון ממרחב חיפה של ההסתדרות אמר ל"כלכליסט" עוד כי "שלושת העובדים שלקחו על עצמם את החברות בוועד מפחדים כי זה מקור פרנסתם ועל סמך ניסיון עבר ממקומות אחרים".

 

שלמה שמלצר, אחד מבעלי הנמל שלמה שמלצר, אחד מבעלי הנמל צילום: שחר צרפתי

 

בניגוד לשני הנמלים הגדולים והממשלתיים של ישראל - חיפה ואשדוד - מספנות ישראל הינו נמל פרטי קטן בבעלות שלמה שמלצר, יוסי קצב ושלומי פוגל הממוקם בסמיכות לנמל חיפה. בעוד שבנמל חיפה עובד מאוגד ממוצע משתכר כ-27 אלף שקל ברוטו בחודש, עו"ד אדמון טוען כי במקרה של עובדי מספנות ישראל מדובר על שכר שקרוב ל-5,000 שקל ברוטו בחודש. עם זאת, לדבריו "גם אין להם ציפייה להשוואת תנאים לעובדי נמל חיפה, כי הם עכשיו רק מתחילים את המסע הארוך לשיפור התנאים שלהם".

 

ביום ראשון שלחה ההסתדרות מכתב להנהלת הנמל ובו כתב יו"ר מרחב חיפה בהסתדרות, רפי מסט, כי "אנו תקווה כי נשכיל לכונן יחסי עבודה פוריים וטובים, בין נציגות העובדים, לבין הנהלת החברה, למען העובדים והחברה".

 

לא התקבלה תגובת החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x