$
משפט

החוב של רחל סופר עשוי להגיע ל־13 מיליון שקל

עו"ד איתן ארז, הנאמן על נכסיה, דיווח לביהמ"ש מחוזי בת"א כי לסופר חובות ל-20 נושים

יצחק דנון 18:4209.04.13

עוד בשורות רעות לרחל סופר־סייג, שזכתה אתמול לביקור בית של השופטת ורדה אלשיך: עו"ד איתן ארז, הנאמן על נכסיה, דיווח למחוזי בת"א שהסכום המינימלי של החובות המאושרים שברשותה נאמד ב־6.6 מיליון שקל, אך עשוי לגדול ל־13 מיליון שקל. 

 

הנאמן הגיש דו"ח עדכני של מצבת החובות של סופר לנוכח טענותיה "חסרות השחר מצדה בכמה ערכאות". הדו"ח מפרט את חובותיה של סופר ל־20 נושיה, ובהם חובות חלוטים של כ־1.9 מיליון שקל כלפי עו"ד ישי בית־און, חוב של 782 אלף שקל למזרחי טפחות וחוב של 230 אלף שקל לאיילה תיירות ונסיעות.

 

השופטת ורדה אלשיך השופטת ורדה אלשיך צילום: אוראל כהן

 

הנאמן גם טען שסופר חתמה ללא ידיעתו על פשרה עם הבנקים הזרים סיטיבנק והימאליאן ואישרה שהיא חייבת להם חוב נוסף של 10.8 מיליון שקל, ושאף שילמה בפועל 4.8 מיליון שקל ממנו באמצעות חברת קלאנפורט שבשליטתה.

 

בעניין זה ביקש הנאמן להשיב את הכסף שקיבלו הבנקים הזרים בטענה שנגבו שלא כדין. אם תתקבל הבקשה יגדל החוב ל־11.4 מיליון שקל. לפי עו"ד ארז ובניגוד לטענת סופר טרם הוכרע אם כספי חברת מצפה ארסוף, כ־5.8 מיליון שקל המוחזקים בנאמנות, שייכים לקופת הכינוס במלואם. הנאמן הדגיש שיש צורך ממשי באיתור שאר הנכסים של סופר והוסיף שהיא "אינה משלמת ולו אגורה שחוקה בהתאם לצו התשלומים שהושת עליה". אם עד מחרתיים לא תשלם סופר 250 אלף שקל, היא צפויה לחודשיים מאסר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x