שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ביה"ד יכריע אם המנכ"ל פוטר בגלל מחלתו

דוד שוורץ, לשעבר מנכ"ל די מדיקל, טוען ששכרו הולן ושלא שולמו לו פיצויים. בעקבות מצבו הבריאותי מבקש שוורץ מבית הדין לעבודה לזמנו לעדות מוקדמת

זוהר שחר לוי 08:1010.04.13

האם מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון של חברה ציבורית פוטר משום שחלה בסרטן? בית הדין האזורי לעבודה יידרש בקרוב להכריע בשאלה. בינתיים המנכ"ל שפוטר מבקש מבית המשפט לאפשר לו להעיד בהקדם, בשל מצבו הבריאותי הקשה ומשום ש"חייו מצויים בסכנה ממשית". 

 

דוד שוורץ, עד לאחרונה המנכ"ל ויו"ר החברה הציבורית די מדיקל אינדסטריטס, העוסקת במכשור בתחום הסוכרת, פנה בימים האחרונים לבית הדין לעבודה בתל אביב בטענה שפוטר שלא כחוק, בשל מחלתו. בתביעה שהועמדה על 400 אלף שקל, דורש שוורץ, באמצעות עו"ד פז יצחקי־וינברגר, כי החברה ובעלי השליטה בה, שמעון כהן ויעקב בר לב, ישלמו לו עבור הלנת שכרו, פיטוריו וכן יחויבו בפיצויים בשל "התנהגותם הנפסדת".

 

לפי התביעה, שוורץ החל לכהן כיו"ר וכמנכ"ל החברה בספטמבר האחרון לבקשת בעלי השליטה. שוורץ, כך מתואר, נקרא לתפקיד על ידי כהן ונתבקש לסייע לו. לצד ביקורת קשה שמפנה שוורץ על ההתנהלות העסקית בחברה של בעלי השליטה, הכוללת טענה לאי־סדרים, שהובילה להתפטרות רבים מבעלי התפקיד בה, הוא מעלה טענות קשות על האופן שבו התנהלו מולו.

 

דוד שוורץ, לשעבר מנכ"ל חברת די מדיקל דוד שוורץ, לשעבר מנכ"ל חברת די מדיקל

 

לפי גרסתו של שוורץ, עם תחילת עבודתו בחברה נקבע שכרו על 47,500 שקל לחודש, בתוספת אופציות והחזר הוצאות. "עבדתי ימים ולילות ובהצלחה יתרה הן כמנכ"ל החברה והן כיו"ר דירקטוריון", הוא כותב לבית המשפט. "לתדהמתי, למרות ההודעות לבורסה ולמרות ההתחייבות האישית של בעלי השליטה ועבודתי בפועל משך חודשים רבים, לא שולם כלל שכרי והולן במלואו, בחוצפה ובגסות רוח, ללא כל הסבר או נימוק ובתירוצים שונים, לרבות טענות כזב, ולמעשה עד עצם היום הזה לא שולם לי, ולו שקל אחד, משכר עבודתי". לדברי שוורץ, בעלי השליטה "ניצלו את העובדה שלקיתי במחלה הקשה, ולמרות שהמשכתי לתפקד היטב כמנכ"ל החברה ואף הבאתי משקיעים פוטנציאליים ותוכנית עסקית חדשה, הם העבירו אותי מתפקידי עת אני שוהה בחופשת מחלה לצורך טיפולים כימותרפיים, ללא שימוע, ללא התראה וללא מתן דמי הודעה מוקדמת, למרות הצגת כל המסמכים הרפואיים שמתארים את מצבי הרפואי הקשה".

 

שוורץ, על פי תביעתו, גילה למעשה על פיטוריו דרך הודעות החברה לבורסה, שם התקבל דיווח ב־11 בפברואר שלפיו הועבר מתפקידו כמנכ"ל. אם לא די בכך, טוען המנכ"ל לשעבר, בעלי השליטה אף הפיצו "שמועה זדונית" שהגיעה לאוזניו שלפיה "שוורץ מעמיד פנים ומצבו כלל אינו קשה או נורא". לפי התביעה חייבת החברה לשוורץ שכר עבור שישה חודשי עבודה ועבור חודש ההודעה המוקדמת.

 

"סיכומו של דבר", כותב בא כוחו, "בחברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה, עושים בעלי השליטה כבשלהם, והצליחו בדרך־לא־דרך להלין ולא לשלם ללא אחר ממנכ"ל ויו"ר החברה שכר של יותר מחצי שנה, ואף לפטר אותו באופן מביש ותוך פגיעה במוניטין שלו, שלא כדין, בניגוד להסכמים ולהבטחות, ללא שימוע ותוך ניצול העובדה שעולמו חרב עליו, בשל מצבו הבריאותי הקשה ותוך ניצול מצבו בציניות". לצד תביעתו הגיש שוורץ תצהיר ובקשה למתן עדות מוקדמת, בשל מצבו הבריאותי הקשה והעובדה שחייו מצויים בסכנה ממשית. בית המשפט יכריע בקרוב אם לזמן את שוורץ לעדות מוקדמת, כפי שביקש.

 

די מדיקל הודיעה על התביעה של שוורץ לבורסה ב־27 במרץ והוסיפה שתגיב לטענות בתוך 30 יום. פניות חוזרות ונשנות לחברה ולבעלי תפקידים בכירים בה בניסיון לקבל תגובתם לכתבה לא נענו. עד כה טרם הוגש כתב הגנה בתיק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x