$
משפט

מירב גרובר תובעת פיצויים מדב קליין: "השחית את פניי"

השחקנית טוענת כי טיפול למילוי קמטים במרפאתו של המנתח הפלסטי גרם לתופעות לוואי ולקטיעת הקריירה שלה

זוהר שחר לוי 15:4620.03.13
השחקנית מירב גרובר תובעת את המנתח הפלסטי המוכר דב קליין: "הוא השחית את פניי, גרם לי לנכות קשה, לכאב וסבל, להפסדים כספיים ולקטיעת הקריירה המפוארת שלי שהייתה בעיצומה, לתופעות לוואי קשות ולעוגמת נפש".

 

לפי התביעה, שהוגשה לאחרונה לבית משפט השלום בתל אביב, טוענת השחקנית כי קליין ביצע בה "טיפול רפואי בלתי מקובל בעליל שגרם לנזק והשחתת פניה". לדבריה, קליין לא החתים אותה על טופס הסכמה מדעת המכיל את המידע כפי שנדרש על ידי משרד הבריאות. יתרה מכך, טוענת גרובר באמצעות עו"ד זפנה רוזן-זינגר, לא הוסבר לה על הטיפול המוצע, לרבות הסיכונים ודרכי הטיפול החלופיות.

 

במקרה של גרובר, כך לפי התביעה, היתה חריגה ברורה ממדיניות הטיפול בכך שהוזרקה כמות גדולה למילויי הלחיים. "קלות דעת ורשלנות קיצונית גרמו לגרובר נזקים בלתי הפיכים", נכתב.

  

גרובר אחרי הטיפול. "הופעה חיצונית מזעזעת" גרובר אחרי הטיפול. "הופעה חיצונית מזעזעת"

 

לפי התביעה, נציגת המכון הציעה לגרובר לעבור במרפאתו של קליין טיפול למילוי קמטים בפנים על ידי הזרקת סליקון נוזלי, שלפי הוראות משרד הבריאות הוא חומר מסוכן שניתן בשימוש רק לאחר שהמטופל חותם על הסכמה מדעת. אולם גרובר טוענת כאמור כי לא הוחתמה על טופס ולא יודעה על הסכנות.

 

במרץ 2008 עברה גרובר הזרקת סיליקון נוזלי לשפתיים, לקמטים ולעצמות הלחיים במרפאתו של קליין ועל ידו. כחודשיים לאחר מכן החלה לסבול מאדמומיות ומנפיחות. בהמשך נוצר זיהום ליד עינה ונפיחות ואודם על כל הפנים, והיא פנתה לחדר המיון במרכז הרפואי איכילוב.

 

"במהלך השנים ומאז", כך נכתב, "גרובר נמצאת בטיפול רפואי, וכל ניסיון להפסיק שימוש באנטיביוטיקה נכשל. ההתלקחויות הזיהומיות בפניה מתאפייניות בהופעה חיצונית מזעזעת הכוללת בצקות סביב העיניים, הלחיים והשפתיים, אודם מקומי ניכר וכאב עז. מלבד לכאב וסבל שנגרם עקב מצב זה, התופעות גורמות לכאב וסבל נפשי בל יתואר".

 

עוד נכתב כי השחתת פניה של גרובר פוגעת בביטחונה העצמי וגורמת לה מבוכה בעבודתה מול קהל: "פגיעה קשה באיכות חייה ובפרנסתה". כמו כן נכתב כי "היא אינה אותה אישה שמחה, וחשה בושה ומובכת בקרבת אנשים עד כדי כך ששינתה את מקום מגוריה והרחיקה מהמרכז עד למצפה רמון". לטענת התביעה גם חיי הזוגיות של השחקנית נפגעו: "גרובר נמנעת וחוששת מיצירת קשרים אינטימיים בשל חוסר הביטחון העמוק, הבושה והמבוכה שהיא חשה בכל עת".

 

גרובר דורשת כי בית המשפט יורה לקליין לפצות אותה עבור הנזקים הפיזיים והנפשיים שנגרמו לה, אובדן הסיכוי להינשא ולמצוא בן זוג, הפסדי השתכרות וקטיעת קריירה המשחק, הפגיעה בנשיותה ובדימויה החיצוני ועוד.

 

ד"ר קליין מסר בתגובה: "מדי שנה אני מבצע אלפי טיפולים אסתטיים, הזהים לזה שביצעתי בפניה של מירב השחקנית. מלכתחילה לא הועבר המידע הנדרש בשלב הפרוצדורה הטרום טיפולית על רגישויותיה וטיפולי השתלות השיניים המורכבים שעברה, מה שיצר ריאקציה דלקתית. בימים אלה יכריע בית המשפט בסוגיה ואני אכבד כל החלטה שתתקבל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x