$
משפט

הותר לפרסום: שבתי שביט הוא הנושה של יוסי מימן

בעקבות בקשת "כלכליסט" אישרה השופטת אלשיך לפרסם כי ראש המוסד לשעבר ביקש להוציא התראת פשיטת רגל נגד מימן בטענה לחוב של 2.4 מיליון שקל. בינתיים הגיעו הצדדים להסדר מחוץ לביהמ"ש

יצחק דנון 13:2018.03.13

שבתי שביט, ראש המוסד לשעבר, הוא הנושה אשר לבקשתו הוצאה לפני כשלושה שבעות בקשה להתראת פשיטת רגל נגד איש העסקים יוסי מימן בטענה לחוב של 2.4 מיליון שקל. כך הותר היום (ב') לפרסום. 

 

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך התירה לפרסם את שמות הצדדים להליך, את סכום ההתראה, נשוא הסכסוך וטענות הנגד של מימן לרבות העובדה כי בפועל שילם לטענתו לשביט כ-95% מהחוב. בקשת הפרסום הוגשה על ידי עורכי הדין פז מוזר ועינת סגל בשם "כלכליסט".

 

שבתי שביט. הנושה נגד יוסי מימן שבתי שביט. הנושה נגד יוסי מימן צילום: יריב כץ

 

בהתאם להחלטת השופטת הותר לפרסום כי עילת החוב הנטען של שביט הוא פסק בוררות בהליך בפני הבורר עו"ד רם כספי בסכסוך בין הצדדים.

 

השופטת אסרה על פרסום תוכנו של פסק הבוררות אך התירה לפרסם את "השורה התחתונה" של הפסק שניתן באפריל 2009 לפיו, לטענת שביט, מימן שילם לו מכוח הפסק סכום של 700 אלף שקל ואולם נותר לטענת שביט חייב לו למעל מ-2 מיליון שקל. 

 

עוד הותר לפרסום כי הצדדים הגיעו להסדר מחוץ לבית המשפט במסגרתו נפרע כל חובו של מימן ובעקבות כך נמחקה בקשתו של שביט להתראת פשיטת רגל נגד מימן ללא צו להוצאות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x