$
משפט

פרסום ראשון

יוסי מימן מבקש לבטל הליכי פשיטת הרגל נגדו לאחר ששילם לאחד הנושים

הצדדים מסרו לבית המשפט כי החוב נפרע באופן סופי ומוחלט. למימן חוב אישי נוסף: ערבות אישית להלוואה בגובה 20 מיליון דולר שלקח מאמפל

יצחק דנון ורחלי בינדמן 13:3714.03.13
יוסי מימן סוגר חובות אישיים: איש העסקים פרע את החוב לנושה שביקש להכריז עליו כפושט רגל ושמו נאסר לפרסום. כך עולה מבקשה משותפת לסגירת התיק שהגישו השניים אתמול לשופטת ורדה אלשייך מבית המשפט המחוזי בת"א. על פי ההודעה, "הצדדים הגיעו להסדר מחוץ לכותלי בית המשפט, במסגרתו נפרע החוב באופן סופי ומוחלט. לפיכך בית המשפט מתבקש בהסכמה לסגור את התיק".

לפני כשלושה שבועות ביקש נושה להמציא התראת פשיטת רגל למימן. השופטת אלשיך החליטה לאחר עיון, לדבריה, בטענות כבדות משקל שהונחו בפניה, להוציא צו איסור פרסום גורף על כל פרט בנושא כולל שמו של הנושה, מגיש הבקשה. השופטת לא אסרה על פרסום שמו של מימן.

 

יוסי מימן יוסי מימן צילום: אוראל כהן

 

בתוך כך, מימן העניק בעבר לחברת אמפל שבשליטתו ערבות אישית על הלוואה שלקח ממנה בגובה של 20 מיליון דולר עבור פרויקט אתנול בקולומביה. בימים אלו בוחנים מחזיקי האג"ח אם להגיש תביעה נגזרת בשם אמפל כנגד מימן שלא החזיר את ההלוואה, בדרישה לממש את הערבות האישית שנתן.

 

מקורב למימן מסר בתגובה: "מלכתחילה היה ברור כי הנושא יסתדר ועל כן המדובר היה בבקשה קנטרנית ובמיוחד נוכח העובדה כי 95% מהחוב כבר שולם. מימן אינו מתנגד לחשיפת פרטי הפרשה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x