$
משפט

מנהל רשות המסים הנכנס: "הפרשנות היצירתית של רו"ח מביאה לתוצאות קיצוניות"

משה אשר, שיחל בתפקיד ב-18 לחודש, אמר כי בכוונתו להתמודד עם מייצגים שפרשנותם "יוצרת תחושה של חוסר צדק ושוויון בקרב יתר משלמי המסים"

הדר קנה 17:0912.03.13
"בכוונתי להתמודד עם יצירתיות מוגזמת מצד מייצגים (עו"ד, רו"ח ויועצי מס - ה.ק) אשר פרשנותם היצירתית מביאה לתוצאות מס קיצוניות שלא אליהן כיוון המחוקק, בעלות תקציבית של מיליארדי שקלים, ויוצרת תחושה של חוסר צדק ושוויון בקרב יתר משלמי המסים", כך אמר היום (ג') משה אשר, שייכנס ב-18 לחודש לתפקיד מנהל רשות המסים במקומו של דורון ארבלי.  
אשר אמר את הדברים בטקס חילופי מנהל רשות המסים שנערך היום במשרדי האוצר בירושלים. בטקס השתתפו, בין היתר, שר האוצר יובל שטייניץ, סגן שר האוצר יצחק כהן, יו"ר ועדת הכספים משה גפני, מנכ"ל משרד האוצר דורון כהן ונציג הוועדים ואדים אבנשטיין.

 

אשר הציג את עיקרי יעדיו כמנהל הרשות, בין השאר אמר כי בכוונתו להגביר את האכיפה והמאבק בהון השחור והפשיעה על מנת להביא לדיווחי וגביית מס אמת, ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

ארבלי. "העובדים נרתמו למאבק" ארבלי. "העובדים נרתמו למאבק" צילום: ישראל מלובני

 

שטייניץ הדגיש בטקס את חשיבותה של רשות המסים למשק: "הרשות הינה 'צינור החמצן' של המדינה והכלכלה הישראלית". משימתה העיקרית של הרשות היא גביית מסים, יחד עם זאת, יש לה שני תפקידים נוספים, האחד – הקטנת פערים באמצעות מיסוי והשני – עידוד הצמיחה והפעילות במשק".

 

שטייניץ שיבח את תפקודו של ארבלי, וכינה אותו "מנהיג טבעי".

 

ארבלי ציין כי עם כניסתו לתפקיד קבעה הרשות ארבעה יסודות, שיהוו בסיס איתן לשנים ארוכות: "יסודות אלו נקבעו כחלק מחזון רשות המסים – יעילות אכיפת גביית המסים, מתן שרות יעיל והוגן, העצמת ההון האנושי והטמעת המחויבות והערך החברתי שבתשלום מס אמת. העשייה בכל התחומים האלה אכן הוכיחה את עצמה ותרמה להירתמותם של העובדים למאבק בהעלמות מס ובהון השחור ולעמידה ביעד הגבייה שנקבע לרשות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x