$
משפט

טדי שגיא וגד חולדאי, בנו של ראש עיריית ת"א, מפנים את הסכסוך ביניהם לגישור

השניים, המנהלים זה כמה שנים תביעות הדדיות בנוגע לשותפות בחברה לשיווק אתרי הימורים באינטרנט, הודיעו כי ינסו "לגשר על הפערים"

זוהר שחר לוי 08:1006.03.13
טדי שגיא וגד חולדאי, בנו של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, מנהלים זה כמה שנים תביעות הדדיות בבית המשפט המחוזי בתל אביב בנוגע לשותפות בחברה לשיווק אתרי הימורים באינטרנט שעלתה על שרטון. לפני כמה ימים הודיעו השניים על החלטתם לפנות להליך גישור "כדי לנסות לגשר על הפערים בינינו בהסכמה". המגשר שנבחר על ידי שני הצדדים הוא עו"ד עמוס גבריאלי.  

הסכסוך המשפטי בין שגיא לבין חולדאי ואיש הפרסום אורון צל החל בינואר 2009, אז הגישו חולדאי וצל תביעת ענק על 40 מיליון שקל, שבה נטען כי שגיא, בעל השליטה בפלייטק, ושותף נוסף במיזם יוסי פרג הפרו את ההסכמים שנחתמו בין הצדדים במסגרת החברה שהקימו. הבעלות על החברה ששמה ValueNet נחלקה בין שגיא (50%), צל (12.5%), חולדאי (12.5%) ופרג (25%).

 

שגיא. השותפות עלתה על שרטון שגיא. השותפות עלתה על שרטון

 

חולדאי וצל, המיוצגים על ידי עו"ד אלעד חן, טענו כי שגיא התחייב לממן את פעילות החברה באופן שוטף בלי לדלל את האחזקות של שותפיו, עד שתעבור לרווח תפעולי או לאורך תקופה של ארבע שנים. אולם, לטענת חולדאי וצל, התכחשו שגיא ופרג להסכם והחלו בניסיונות לנשל אותם מהחברה ולהשתלט עליה ב"צעדים חד־צדדיים וכוחניים, ולאחר שהשקיעו רבות במיזם והחברה החלה לצמוח בקצב מסחרר".

 

שגיא לא נותר חייב ובאוקטובר 2010 הגיש עם חברה שבבעלותו, Altiano Investments, תביעת נגד לקבלת פיצויים של 3.8 מיליון שקל מחולדאי וצל. התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד זאב שרף ורן ריף. לטענת שגיא, החברה שבבעלותו שודלה להשקיע במיזם על ידי חולדאי וצל ועל סמך מצגיהם והתחייבות מצדם להשקיע את כל מרצם במיזם. עם זאת, בכתב התביעה נטען כי השניים "הפרו בהפרות יסודיות את התחייבותם, לא עמדו במצגיהם והתנהגו בחוסר תום לב". חולדאי וצל, כך נטען, הם האחראים לכך שהכספים שהושקעו על ידי Altiano ירדו לטמיון.

 

בשנה האחרונה הוגשה לשופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב הדנה בתיק, רות רונן, חוות הדעת של הצדדים ביחס לשווי המיזם, וכן הוגשה חוות דעתו של פרופ' דן גלאי, מעריך שווי חיצוני שמינה בית המשפט. בעקבות חוות הדעת של גלאי הודיעו הצדדים לבית המשפט על החלטתם לפנות לגישור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x