$
משפט

רשות המסים עצרה את יורם גלובוס בחשד להעלמת מסים בסך 15 מיליון שקל

מפיק הקולנוע שוחרר הלילה תחת מגבלות ובערבות של שני מיליון שקל. גלובוס נחשב לגורם דומיננטי בענף הקולנוע בארץ ומפעיל מספר רב של אולמות קולנוע

הדר קנה 08:3220.02.13

רשות המסים עצרה את מפיק הקולנוע יורם גלובוס בחשד כי משך מחברות בבעלותו 27 מיליון שקל, ולא דיווח על סכום של כ- 15 מיליון שקל.

 

השופטת תרצה שחם קינן מבית משפט השלום בתל אביב, שחררה אותו אמש תחת מגבלות ובערבות עצמית של מיליון שקל וערבות צד ג' בסך מיליון שקל.

 

יורם גלובוס יורם גלובוס צילום: אביגיל עוזי

 

על פי בקשת המעצר, גלובוס הוא בעלים ומפעיל מספר רב של חברות העוסקות בתחום הקולנוע, הפצת סרטים, ניהול אולמות קולנוע והפקה, בהן חברת סרטי גלובוס הנשלטת ע"י חברה בשם ריאלטו אסטבלישמנט באחזקה משותפת עם גלובוס.

 

על פי חישוב רשות המסים סכום הריבית הרעיונית (ריבית שלא שולמה או התקבלה בפועל, אבל מחושבת לצרכי מס) שהיה צריך גלובוס לדווח מסתכם ב-15 מיליון שקל ואילו גלובוס לא דיווח על הסכום. בד בבד החברה שבבעלותו, גלובוס להפצת סרטים, הפסיקה להגיש דוחות שנתיים למס הכנסה וחברת האם בשם ריאלטו, הודיעה כי גלובוס אינה פעילה.

 

אתמול נפתחה במשרד חקירות מס הכנסה תל אביב, חקירה גלויה נגד גלובוס ומעורבים נוספים, בחיפושים שנערכו נתפסו מסמכים רבים הקושרים את גלובוס לביצוע העבירות.

 

בבקשת המעצר מצוין כי במהלך החקירה נשאל גלובוס על נושא הריבית הרעיונית וענה: "אני רוצה לציין בפניכם שאני יודע שאם אני לוקח כספים מחברה זה כמו הלוואה מהבנק וזה כרוך בחיובי ריבית". הוא המשיך: "אני יודע את זה, זה ידע מינמאלי של איש עסקים שצריך לדעת. זה גם הגיון בריא". על פי הבקשה בהמשך חקירתו הוא אף הוסיף: "אני לא מבין למה לא חוייבתי ואת זה צריך לשאול את הרו"ח".

 

מחברת גלובוס גרופ נמסר: "חברת גלובוס גרופ היא אחת מהחברות המובילות בתחום תעשיית הקולנוע בישראל ומעסיקה מאות עובדים. החברה ובעליה פועלים על פי חוק. מדובר במחלוקת אזרחית הנסובה סביב ריבית רעיונית. אנו משתפים פעולה עם גורמי החקירה".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x