שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

המשכירים נגד השוכרים: הפיצו עלינו שקרים - ודמי השכירות ירדו

זוג מיישוב בעמק חפר תובע 308 אלף שקל: השוכרים העוזבים לכלכו עלינו בפני שוכרים פוטנציאליים ויצרו רושם שאנו רמאים, שקרנים ונוכלים

יצחק דנון 10:3610.02.13

בני זוג, בעלי בית צמוד קרקע בישוב בעמק חפר הגישו לבית משפט השלום בנתניה תביעת דיבה על סך 308 אלף שקל נגד בני זוג ששכרו את ביתם. התובעים טוענים כי כמה חודשים לפני שהשוכרים פינו את הבית הם חיבלו במזיד בנסיונותיהם להשכיר את הבית לדיירים חדשים בכך שגרמו לשוכרים פוטנציאליים להירתע משכירת הבית על ידי הפצת שקרים והשחרת פניהם של התובעים וביתם.

 

בתביעה נאמר כי הנתבעים מיצו את מלוא תקופת השכירות בת שנתיים ועזבו בתום החוזה לאחר שאישרו בכתב כי אין להם כל טענות כלשהן כלפי התובעים ו/או כלפי הבית. התובעים מציינים כי במהלך תקופת השכירות הם שהו בשליחות דיפלומטית בחו"ל ואולם על אף היותם בשליחות מעבר לים דאגו לטפל בכל בעיה שהעלו הנתבעים, והקפידו על תשלום מיידי של כל הוצאה שהוציאו הנתבעים ואשר לפי הסכם השכירות חלה עליהם.

 

בתביעה נאמר כי נורות אזהרה ראשונות החלו להידלק אצל התובעים לאחר מספר תגובות מפתיעות שהגיעו משוכרים פוטנציאליים ראשונים שביקרו בבית כאשר בתיאורם את רישומיהם מהבית השתמשו בביטויים כמו: "השוכרים (הנתבעים) עשו לנו שחור". גם מתווכים שונים שאליהם פנו התובעים שניסו להשכיר את הבית הודיעו לתובעים כי כל עוד הנתבעים גרים בבית יהיה קשה מאוד להשכיר אותו.

 

מה גילה החוקר הפרטי?

 

לדברי התובעים, בשל חשדם כי הנתבעים מנסים לגרום להם לנזקים כספיים ולמנוע מהם להשכיר את הבית לשוכרים אחרים ולמעשה להכשיל כל מהלך עתידי להשכרת הבית, הם שכרו את שירותיו של חוקר פרטי שביקר בבית כשוכר פוטנציאלי. בביקורו של החוקר בבית יחד עם אשתו הוא הקליט את הנתבעים כשהם מנסים להכשיל בזדון את השכרת הבית תוך הוצאת דיבה אודות התובעים, הפצת שקרים מזיקים אודותיהם ואודות ביתם, סילוף המציאות והטלת דופי בבית על מנת להוריד את מחיר השכירות.

 

התובעים שכרו חוקר פרטי שהתחזה לשוכר התובעים שכרו חוקר פרטי שהתחזה לשוכר צילום: shutterstock

 

בכתב התביעה מובאים ציטוטים נבחרים מתוך דברי הנתבעים לחוקר הפרטי: "בעלי הבית פה פשוט אנשים נוראיים", "לא נעים לחיות פה בבית ורק בגלל בעלי הבית ואפילו שהם בחו"ל", " אוווה כמה שהם מציקים... לא אנשים אמינים, הם שקרנים תפסתי אותם בכמה שקרים", "פה זה חדר העבודה, פרצו מפה פעמיים, פרצו שלוש פעמים, האזעקה לא קופצת כאילו אין פה אזעקה", " אם אתם רוצים לגור לא בכיף ושכל הזמן יציקו לכם אז תעשו איתם מו"מ", "גם נחשים יש פה הם אוהבים לבוא לבקר", "הבית בנוי בסטנדרט מאוד נמוך".

 

לדברי התובעים, בשל התנהגותם הפסולה של הנתבעים הם נאלצו להשכיר את הבית במחיר של 7,000 שקל בלבד כאשר מחיר השוק הינו כ-9,800 שקל וכל זאת לתקופה בת שנה אחת בלבד במקום לשנתיים.

 

בית המשפט מתבקש על ידי התובעים לחייב את הנתבעים לפצותם בגין פרסום לשון הרע כלפיהם בסכום של 250 אלף שקל בהדגישם את עוגמת הנפש ואי הנעימות שנגרמה להם עת שוכרים פוטנציאליים רבים קיבלו את הרושם כי הם רמאים, שקרנים ונוכלים כאשר השקרים שהפיצו הנתבעים כבר נודעו לאנשים רבים ביישוב הקטן שבו הם מתגוררים. בנוסף מתבקש בית המשפט לפסוק לתובעים פיצויים בגין הפסד דמי שכירות והפרת חוזה. סכום התביעה הועמד על ידי התובעים על סכום של 308 אלף שקל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x