$
סביבה

איזייק סיטון יקים חוות רוח לייצור חשמל ברמת הגולן

חברת אנרגיות קינטיות מתכננת להתחיל עד 2015 בבניית חוות הרוח בקרבת עמק הבכא. סך הייצור צפוי להגיע לכ-100 מגה וואט

ליאור גוטמן 18:1623.01.13

חברת אנרגיות קינטיות, בבעלות איש העסקים איזייק סיטון, מתכננת להתחיל עד 2015 בבניית חוות רוח לייצור חשמל "ירוק" ברמת הגולן ובקרבת עמק הבכא. 

 

סיטון הוא אחד מבעלי בית ההשקעות הדס ארזים, כאשר החברה הפועלת בתחום ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות אינה פועלת בנפרד.

 

החווה, על פני שטח של כ-400 דונם, מתוכננת להכיל 40 טורבינות שיתנשאו לגובה של מעל ל-80 מטר כל אחת. כל טורבינה מתוכננת להפיק כ-2.5 מגה וואט, כך שסך הייצור צפוי להגיע לכ-100 מגה וואט.

 

התוכנית להקמת חוות הרוח ברמת הגולן הופקדה השבוע במועצה המחוזית לתכנון ובנייה ובמידה ולא ירשמו התנגדויות ב-60 הימים הקרובים החברה צפויה להתחיל ולבנות בסוף 2014. בעבר נרשמה התנגדות של חיל האוויר למיזם בשל חשש שהטורבינות ישאירו "חתימת מכ"ם" אולם לקראת הפקדת התוכנית להתנגדויות הציבור הסיר חיל האוויר את התנגדותו.

 

עלות הקמת חוות הרוח נעה בין 120 ל-150 מיליון יורו, כאשר החברה צפויה להמציא לפחות 20% מעלות ההקמה ממקורות עצמיים. שאר הכסף יגיע באמצעות גיוס חוב כאשר על פי ההערכות בנק לאומי צפוי להוביל את המימון. יצוין שבדומה למתקנים סולארים לייצור חשמל "ירוק", גם במקרה חוות הרוח חברת החשמל מחוייבת לרכוש את סך בייצור לתקופה של 20 שנה.

 

במידה והסגירה הפיננסית תסתיים עד סוף 2014 תעריף הייצור צפוי להיות 53 אגורות לקילוואט שעה, ובמידה ומועד השגת המימון יהיה בתחילת 2015 התעריף צפוי לרדת ל-49 אגורות לקילוואט שעה.

 

החברה מנוהלת על ישי חן לוי כאשר את תוכניות ההקמה מלווה עו"ד גדיאל בלושטיין, ממשרד בלושטיין, בר-קהן, ציגנלאוב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x