$
משפט

מכרתם בישראל מוצרים מזויפים של לקוסט? החברה בעקבותיכם

החברה הצרפתית LACOSTE תובעת 1.5 מיליון שקל מבעלי דוכנים בשוק הכרמל בת"א, בשוק הבדואי בבאר שבע, בשוק מחנה יהודה בירושלים ובשוק רמלה. בנוסף נתבעים בעלי מתפרות בדרום ת"א

יצחק דנון 19:3817.01.13

החברה הצרפתית LACOSTE מחברות האופנה המובילות בעולם הגישה למחוזי בתל אביב כתב תביעה ע"ס 1.5 מיליון שקל ותביעה לצו מניעה נגד 31 בעלי עסקים ברחבי הארץ בטענה כי הם עוסקים בהפצה ומכירה של זיופים של מוצריה שנושאים את הלוגו LACOSTE.

 

 

 

לדברי התובעת, היא השקיעה ומשקיעה הון עתק בעיצוב ופיתוח מוצריה, בפרסום וביצירת מוניטין לסימני LACOSTE ולמוצרים הנושאים אותם הזוכים להצלחה מסחרית אדירה ונהנים ממוניטין רב ברחבי העולם ובכלל זה בישראל. על מנת להגן על המוניטין של הסימן LACOSTE וסימן דמות הקרוקודיל רשמה התובעת את הסימנים במדינות רבות ברחבי העולם ובכלל זה בישראל, בסוגים שונים. סימני מסחר אלו, נאמר בתביעה מזוהים על ידי הציבור עם התובעת.

 

בתביעה נאמר כי הזיופים הם באיכות נמוכה וירודה לעומת מוצרי התובעת המקוריים הן מבחינת איכות החומרים והן באיכות הטבעת סימני LACOSTE ואף גימור המוצרים ותפירתם. בנוסף נמכרים הזיופים במחירים נמוכים משמעותית ממחירי מוצרי התובעת המקוריים.

 

תצוגת אופנה של לקוסט תצוגת אופנה של לקוסט צילום: אי פי אי

 

עוד נטען, כי בעסקיהם של הנתבעים נתפסו כמויות מסחריות של זיופים. בין הנתבעים, בעלי דוכנים בשוק הכרמל

בת"א, בשוק הבדואי בבאר שבע, בשוק מחנה יהודה בירושלים ובשוק רמלה. בנוסף נתבעים בעלי מתפרות בדרום ת"א.

 

ביהמ"ש מתבקש לצות על הנתבעים לחדול ולהימנע מכל עיסוק מסחרי בזיופים ובכל מוצר אחר הנושא את סימני LACOSTE, לאסוף את המוצרים המזוייפים שברשותם וכן את המוצרים שנמכרו על ידם לגורמים סיטונאים או קמעונאים ואשר לא נמכרו עדיין לצרכן הסופי, למסור לידי התובעת את אמצעי הייצור ששימשו לייצור הזיופים והדפסת סימני LACOSTE לשם השמדתם, למסור דו"ח ביחס להיקף מכירות הזיופים ובשלב זה לפצות את התובעת כאמור בסכום המוערך לצרכי אגרה ב- 1.5 מיליון שקל.

 

התביעה הוגשה באמצעות עורכי הדין רועי קורניק ועמרי בן- נתן ממשרד גילת ברקת ושות' מקבוצת ריינהולד כהן. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x