משפט

בר רפאלי: "כשאומרים לי שאני מצולמת אני יודעת לסתום את הפה"

בעדות במשפט סביב הסכסוך עם אילן בן דב וסמסונג, טענה היום הדוגמנית כי לא ידעה כי צולמה "כל היום כל הזמן". בתביעה שהגישה טוענת רפאלי כי סאני השתמשה בצילומיה שנועדו לסרטון פרסומת, בניגוד למוסכם, גם בקולנוע

זוהר שחר לוי 11:0515.01.13
"אם אומרים לי בזמן מסוים שאני מצולמת אז לא אכפת לי אם זה בלייב או לא - אני יודעת לסתום את הפה, איך להתנהג ובדיוק באותו הזמן לא לחטט באף. אבל כשזה מצולם כל היום כל הזמן, את זה לא ידעתי", כך אמרה הבוקר (ג') הדוגמנית בר רפאלי במהלך עדות נוספת שלה בבית המשפט המחוזי בתל אביב במסגרת הסכסוך ההדדי שהיא מנהלת מול אילן בן דב וסמסונג, בנוגע לקמפיין של החברה בו כיכבה בשנת 2006.

 

 

רפאלי חזרה להעיד בעקבות ראיה חדשה שהגיש בא כוחו של בן דב, סרטונים המוכיחים לטענתם, כי הדוגמנית המפורסמת ידעה כי היא מתועדת בשידור חי במשך כל צילומי הקמפיין בניגוד לגרסתה של בר ובסתירה לתביעתה.

 

"לא נאמר לי שעכשיו אני מצולמת בלייב כשאלפי אם לא מיליוני אנשים רואים מה שאני עושה. לא העליתי על דעתי שמה שמועבר בלייב זה ההכנות... אם אומרים לי בזמן מסוים שאני מצולמת אז לא אכפת לי אם זה בלייב או לא - אני יודעת לסתום את הפה, איך להתנהג ובדיוק באותו הזמן לא לחטט באף. אבל כשזה מצולם כל היום כל הזמן, את זה לא ידעתי".

 

בר רפאלי בביהמ"ש בר רפאלי בביהמ"ש צילום: עמית שעל

 

במהלך הדיון הוצגו בפני רפאלי כמה מהסרטונים מסט צילומי הקמפיין, באחד מהם נראה אחד ממפיקי האירוע משוטט ברחבי הסט ומדבר עם בעלי התפקידים, באחר נראה המגיש מושיק גלאמין משדר מהמקום.

 


 

"אני מכירה את מושיק גלאמין מכל מיני סיטואציות, לא ידעתי אז שהוא משדר את הלייב. חשבתי שמושיק גלאמין מגיע מטעם יחסי ציבור ולא שהוא משדר אותי בשידור חי, במהלך כל היום. חשבתי שהגיוני שהוא יהיה שם, כי מותר ליחסי ציבור להיות על הסט לזמן מוגבל... אסביר מה שאמרתי. אם הייתי יודעת שבתוקף יח"צ החבר'ה שמגיעים לראיין אותי בוחרים לעשות את זה חי, זה לא בשבילי להחליט. אבל לו ידעתי שמצלמים אותי כל הזמן בשביל אתר של אותו אדם שמשלם לי ובשביל משהו אחר, אז לא הייתי מסכימה והייתי עוזבת את הסט".

 

בר רפאלי מגיעה לביהמ"ש בר רפאלי מגיעה לביהמ"ש צילום: עמית שעל

 

מדובר בסכסוך סביב קמפיין של חברת סאני בבעלות בן דב, יבואנית סמסונג לישראל, שבו השתתפה רפאלי בחורף 2006 להשקת מכשיר סמסונג. בתביעה שהוגשה כבר בשנת 2009 ורק כעת עברה לשלב ההוכחות, טוענת הדוגמנית כי סאני השתמשה בדמותה ובצילומיה שלא בהתאם לחוזה שנחתם בין הצדדים. כך, טוענת רפאלי, באמצעות עו"ד יוסי מילר, כי סאני השתמשה בצילומיה שנועדו לסרטון פרסומת, בניגוד למוסכם, גם בקולנוע וכן איפשרה לאתרי אינרטנט שונים לשדר בשידור חי את צילומי הפרסומת.

 

טענה נוספת של רפאלי, שדורשת פיצוי בסך 4.4 מיליון שקל, היא שסאני אף עשתה שימוש בבן זוגה לשעבר, השחקן ההוליוודי ליאונרדו דה קפריו, גם זאת בניגוד להסכם ביניהם. סאני לא נותרה חייבת, והגישה תביעה נגדית של 2 מיליון שקל בטענה שרפאלי פגעה בקמפיין.

 

ביוני האחרון, לאחר ניסיון כושל בין הצדדים להגיע לפשרה בלשכת השופט, הוגשה לבית המשפט ראיה חדשה על ידי עורכי דינו של אילן בן דב, משה ברהוד. הראיה – צילומי וידאו של הצלם עודד קדושים שמהם עולה, לכאורה, שבר ואמה ציפי רפאלי ידעו על כוונת בן־דב לשדר בשידור חי מאירוע ההשקה של סמסונג - בניגוד לעדויותיהן שנשמעו בבית המשפט, שלפיהן לא ידעו על כוונה זו. קדושים, שנשכר בנובמבר 2006 לצורך ביצוע צילומי וידיאו של הפרסומת, הגיש גם תצהיר בדבר האותנטיות של הצילומים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x