שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרסום ראשון

בקשת פשיטת רגל נגד צלם האופנה עדי ברקן

כנגד ברקן פתוחים כיום 40 תיקי הוצאה לפועל וסך חובותיו הכולל עומד על למעלה מ-6 מיליון שקל

זוהר שחר לוי 20:3210.01.13

"מדובר בחייב המסובך מבחינה כלכלית, המגלה אדישות וזלזול בחובה המוטלת עליו לפרוע את חובו. יש לראותו כחייב המשתמט מתשלום חובותיו", כך קבעה לאחרונה רשמת ההוצאה לפועל בתל אביב, אלונה שדה, לגבי צלם האופנה עדי ברקן, לאחר שבחנה את ממצאי חקירת יכולת ההחזר הכספי שלו לנושיו.

 

החלטתה צורפה לבקשה שהגישה היום (ה') חברת שיווק שלה חייב ברקן 1.1 מיליון שקל, ובה היא דורשת להכריז על ברקן כפושט רגל ולכנס את נכסיו. עוד עולה מהחלטת הרשמת שצורפה לבקשה, כי כנגד ברקן פתוחים כיום 40 תיקי הוצאה לפועל וסך חובותיו הכולל עומד על למעלה מ-6 מיליון שקל. ביוני 2008 הוא הוכרז כחייב מוגבל באמצעים, ואוחדו תיקיו בהוצאה לפועל. צו התשלומים, ההחזר החודשי שבו מחויב ברקן, עומד על 2,500 שקל בחודש. לטענת החברה, ברקן לא עומד בהחזרים אלה.

 

150 שקל או 50 אלף שקל בחודש?

 

המחלוקת הכספית בין ברקן לחברה הני בי שיווק בע"מ, החלה בשנת 2004. על פי הבקשה שהגיש בא כוחה של החברה עו"ד גלעד נרקיס לבית המשפט המחוזי בתל אביב, החברה ניסתה בכמה הליכים שונים לגבות את סכום החוב, כולל התראות קודמות לפשיטת רגל וכן הליכים בהוצאה לפועל.

 

 

עדי ברקן. "לך תוכיח" עדי ברקן. "לך תוכיח" צילום: צביקה טישלר

 

על פי החלטה קודמת של בית המשפט הוא היה צריך לשלם לה מדי חודש 1,000 שקל. ביולי האחרון פנתה החברה ללשכת ההוצאה לפועל ודרשה כי ברקן יעלה את סכום התשלום החודשי ל-50 אלף שקל בחודש, מאחר שלדבריה הוא מרוויח יותר ממה שהוא מודה בפניה ובפני בית המשפט. במקביל, דרש ברקן להוריד את סכום התשלום ל-150 שקל בחודש משום שאינו מצליח לעמוד בסכומים.

 

בפברואר 2012 נחקר ברקן חקירת יכולת בפני חוקר ההוצאה לפועל, ובהמשך הגיש מסמכים לפיהם הוא מתגורר בבית הוריו בדירה שכורה ברמת השרון, כשלטענתו מלוא ההוצאות המחיה משולמות על ידי הוריו. מחקירתו עלה כי הוא עובד כשכיר בחברת "טי.אר.אי - החברה הישראלית לצילום" שפעילותה בתחום צילום ודוגמנות. השתכרתו, כך טען, עומדת על 3,400 שקל בחודש. עוד עלה בחקירתו כי חברת הצילום לא הייתה קמה בלעדיו, הוא הרוח החיה בה וכי הוא אף אישר לחברה את הזכות להשתמש בשמו לסלוגן של החברה - "עדי ברקן - סימפלי יו".

 

במהלך חקירתו בהוצאה לפועל, הציגו נציגי החברה דו"ח של חוקר פרטי שנשלח על ידם ושגילה לטענתו תמונה שונה לחלוטין. בדו"ח, שלו צורפו צילומים של שלט החברה ומשרדיה המפוארים, נטען כי הוא בעליה של החברה. עוד צוין כי הוא מקבל הסעות ממקום העבודה לכל מקום שהוא צריך להגיע מטעמה, וכי גם הוצאות הטלפון הנייד של ברקן ממומנות על ידי החברה. "לא מצאתי מקום להידרש לשאלה מיהו הבעלים האמיתיים של החברה", כתבה הרשמת בהחלטתה, "יחד עם זאת, אין להתעלם כי השאלון הלקוני והמסמכים המועטים שהמציא החייב אין בהם כדי לגלות את יכולתו האמיתית". הרשמת קבעה כי ברקן יעביר מדי חודש 2,500 שקל.

 

"החברה נקטה בכל האמצעים האפשריים בניסיון לגבות חובה, אולם ברקן משתמט מתשלום חובותיו הרבים", נכתב בבקשה שהגיש עו"ד נרקיס. לטענת החברה, ובהתאם להחלטת הרשמת, ברקן מעלים הכנסות ואינו מגלה מה הן הכנסותיו האמיתיות ויכולת ההשתכרות האמיתית שלו. "התנהגות זו מעלה את החשש כי החייב התנהל שלא בתום לב ובניגוד לדין.

 

היא מדגישה את דחיפות הפעולות הנדרשות נגדו, במיוחד בשים לב להכנסות הרבות הנמנעות מנושיו". על פי מסמכים נוספים שצורפו לבקשה, בספטמבר האחרון הגישה החברה בקשה להמצאת פשיטת רגל כנגד ברקן, התראה שנמסרה לו באופן אישי וקיבלה את אישורה של שופטת המחוזי בתל אביב ורדה אלשייך. לטענת החברה "עד ליום זה טרם שילם החייב את החוב".

 

ברקן: "זה בכלל צ'ק ערבון"

 

"זה הליך מאוד ישן", אמר הערב (הד) ל"כלכליסט" ברקן, "בשלב הזה עורך הדין שלי מטפל בזה, אבל אני מכיר את הבקשה שחברת 'האני בי' הגישה היום". לדבריו, מדובר בסכסוך הנשען על התקופה שבה היה הבעלים של המגזין "ביקיני". לדבריו, "לפני 11 שנה היה לי את המגזין הזה ואני נלחמתי שלא לעשות פשיטת רגל כי רציתי להחזיק את העיתון אבל לפני שש שנים התייאשתי מזה".

 

הסיפור של החוב המדובר ל"הני בי", כך לפי ברקן, קשור בהפקות יומנים של כדורגלנים שביצע המגזין שבבעלותו. "זה בכלל צ'ק עירבון שנתנו להם, לא משהו שהיה מגיע אליהם, כתוב על הצק גם 'עירבון' וגם עורך הדין שלי בדק את זה", הוא אומר, "בגלל שלא הגבתי, הם עשו עם זה מה שעשו. בשנת 2001 הפקנו יומנים של חיים רביבו, וכל מיני שחקני כדורגל וחברת 'הני בי' שיווקה את היומנים. בכל פעם שהיו עושים הזמנת עבודה הם היו נותנים צ'קים ואנחנו היינו נותנים צ'ק עירבון. ברגע שבוצעה העבודה - היינו מקבלים את הצ'ק חזרה. אחד הצ'קים נשאר שם, על סכום של 400 אלף שקל. בינתיים התחלפו בחברה הבעלים, והבעלים החדש מצא את הצ'ק והגיש להוצאה לפועל, אם מסתכלים על הצ'ק - כתוב עליו 'לא סחיר' - לך תוכיח".

 

ברקן ממשיך: "הייתי אז עסוק ולא הגבתי אז הם עשו מה שעשו. האמת שזה קצת אשמה שלי שאני לא הגשתי ערעור או התנגדות או כל דבר אחר, כי הייתי עסוק. עזבתי את זה ואחרי חמש שנים הם חזרו וביקשו, אז שילמתי 2,500 שקל בחודש במשך שנה. לפני חודש שלחו התראה לפשיטת רגל. עירבתי את עורך הדין שלי, ואני יודע שהוא היה במגעים עם עורך הדין של החברה לפשרה".

 

על החלטתה של הרשמת בהוצאה לפועל ועל הפרטים הנגלים בה, אמר ברקן כי "אני לא מסתיר כלום, לצערי ולשמחתם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x