$
משפט

ביהמ"ש דחה הדיון בכתב האישום שהוגש נגד דפני ליף

פעילת המחאה החברתית מואשמת בהתפרעות והפרעה לשוטר במילוי תפקידו במהלך הפגנה שהתקיימה בקיץ שעבר. ליף: רק אתמול גיליתי שיש כתב אישום נגדי

זוהר שחר לוי 11:1207.01.13
פעילת המחאה החברתית, דפני ליף, התייצבה הבוקר לדיון בכתב האישום שהוגש נגדה על מעורבותה בהפגנה שהתקיימה בקיץ שעבר, אך מועד הקראתו נדחה בכשבועיים. "אני בן אדם שומר חוק, אני לא יכולה להיכנס לראש של המנגנונים האלה", אמרה ליף בתום הדיון וציינה כי היא שוקלת להגיש תלונה נגד המשטרה ולתבוע פיצויים על ההתנהלות כלפיה ועל פציעתה במהלך ההפגנה.

 

 

דפני ליף בביהמ"ש דפני ליף בביהמ"ש צילום: עמית שעל

 

למרות שכתב האישום הוגש על ידי המשטרה לבית משפט השלום בתל אביב ב-1 בנובמבר, רק אתמול נודע לליף על עצם קיומו. "מישהו התקשר להזכיר לי אתמול שאני צריכה להגיע לדיון", סיפרה לכתבים, "ולמעשה הוא עצמו גילה לי שיש כתב אישום".

 

ליף מואשמת בהשתתפות בהתפרעות, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ושימוש בכוח או באיומים למנוע מעצר. על פי כתב האישום, ב-22 ביולי היא הגיע ביחד עם מפגינים נוספים לאזור שדרות רוטשילד והציבו במקום אוהלים וכן נשאו דברים במגפון. לטענת המשטרה, המפגינים לא קיבלו רישיון להפגין מהמשטרה וגם לא היתר מעיריית תל אביב להקים את האוהלים. ליף, כך נטען, "השתתפה בהתפרעות, הובילה את המפגינים הזועמים ועודדה אותם במעשיהם נגד הפקחים והשוטרים". עוד צוין כי לאחר מכן, היא נראתה דוחפת שוטר ועל כן נעצרה והובלה לתחנת המשטרה בניידת.

 

כשהבחינו המפגינים האחרים כי ליף מובלת לניידת, הם החלו להשתולל, קפצו על השוטרים ואחד המפגינים אף תקף שוטר, כך לפי האיישום. ליף הצטרפה למפגינים והתנגדה למעצרה בכך "שהתיישבה על הרצפה באופן המקשה על השוטרים את הובלתה, בעוד חלק מהמפגינים התיישבו עליה וניסו למשוך אותה מהשוטרים בידיה בכוח וזאת תוך מתן מכות לשוטרים ובכוונה למנוע את המעצר ולהכשיל את השוטרים במילוי תפקידם". ליף כזכור, נפצעה ושברה את ידה באותה הפגנה.

 

עורכת דינה של ליף, עו"ד גבי לסקי, אמרה הבוקר לשופט השלום, צחי עוזיאלי, כי רק אתמול נודע להן על כתב האישום ועל הדיון. "אנחנו מתייצבות", אמרה, "ללא שראינו כתב אישום או את מלוא החומר, וחבל כי לא מאוד מסובך למצוא את הנאשמת".

 

"אני לא יודעת מה הצד השני", אמרה ליף בתום הדיון, "אני בן אדם שומר חוק, חיה במדינה שבה אנשים מסוגלים לחיות את חייהם. אנחנו נתקלים בביורוקרטיה קשה עם מנגנונים אגרסיביים ואני לא יכולה להיכנס לראש של המנגנון הזה".

 

עו"ד לסקי הוסיפה: "למעשה מדובר באישום שהוגש לא רק נגד ליף, אלא נגד כל מי שהשתתף במחאה. אנחנו רוצות לצאת נגד כל מי שחשב שנחוץ לעצור את דפני ולהשתיק את המחאה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x