משפט

ביהמ"ש דחה את בקשת רינה פושקרנה; בנק הפועלים ידרוש ממנה 4.7 מיליון שקל

המסעדנית ובעלה הגישו לבית המשפט בקשת רשות להתגונן, לאחר שהבנק הגיש נגדם תביעה ודרש שיחזירו את חובותיהם

זוהר שחר לוי 11:0127.12.12

בית המשפט המחוזי בת"א דחה את בקשת הרשות להתגונן שהגישו המסעדנית רינה פושקרנה, הבעלים של רשת טנדורי ובעלה וינוד פושקרנה במסגרת תביעה שהגיש נגדם בנק הפועלים בגובה 4.7 מיליון שקל. בשל כך ידרוש בנק הפועלים לחייב את בני הזוג בתשלום סכום התביעה.

 

בהחלטתה לדחות את הבקשה ציינה השופטת אביגיל כהן כי לאחר בחינת מכלול החומר המצוי בתיק הגיעה למסקנה יש לדחות את הבקשה לרשות להגן כיוון שלנתבעים אין כל סיכוי להצליח בטענות הגנתם נגד התביעה.

 

בית המשפט קיבל את עמדת בנק הפועלים, אשר יוצג על ידי עו"ד דורית לוי טילר ועו"ד ליאור הר-צבי ממשרד לוי טילר, וחייב את הנתבעים גם בהוצאות משפט בסך 20 אלף שקל. לאור החלטת ביהמ"ש צפוי הבנק לעתור למתן פסק דין מיידי נגד הנתבעים.

 

פושקרנה. חובות של כ-10 מיליון שקל פושקרנה. חובות של כ-10 מיליון שקל צילום: אביגיל עוזי

 

בתחילת 2012 הטיל בית המשפו צווי עיקול עד לסכום של 3.5 מיליון שקל על נכסיה של המסעדנית לבקשת בנק הפועלים בשל חוב של כ-4.7 מיליון שקל. במקביל הגיש הבנק נגד בני הזוג תביעה כספית על סכום זה. העיקול ניתן על בית המגורים של השניים בהרצליה פיתוח ועל הכספים בחשבונותיהם, למעט חשבון משכורת וחשבון עו"ש.

 

בכתב התביעה ובבקשה לעיקולים טען הבנק כי וינוד פושקרנה מחזיק ב-50% ממניות חברת פרסקו תעשיות מזון, ורינה רעייתו החזיקה בעבר ב-50% ממניות החברה, והיא ערבה אישית לחובות ולהתחייבויות החברה כלפי הבנק. בתביעה נטען כי החברה נקלעה לקשיים כלכליים ותזרימיים, הפרה באופן מתמשך את התחייבויותיה, ולא עמדה בפירעון חובותיה.

 

עוד נטען כי לחברת פרסקו יש חובות כספיים גם כלפי בנק לאומי, ולכן מינה בית המשפט לפני כחודש וחצי את עו"ד דורית לוי טילר לכונסת נכסים לחברה מטעם שני הבנקים. חובותיה של פרסקו לבנקים נאמדים בלמעלה מ-10 מיליון שקל. לטענת בנק הפועלים, גם לאחר מתן צו הכינוס לא פרעו בני-הזוג פושקרנה את חובם, ולכן החליט הבנק לנקוט נגדם הליכים מיידיים לגביית החובות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x