$
רכב

רנו הודיעה לבטר פלייס: מקפיאה את שיווק הפלואנס החשמלית באוסטרליה

בתקשורת האוסטרלית דווח כי רנו לא מעוניינת לשווק את הרכב עד שתושלם פריסת רשת הטעינה של בטר פלייס

תומר הדר 09:0327.12.12

הלקחים מנפילתה של בטר פלייס בשוק הרכב הישראלי מיושמים גם בעולם: רנו העולמית הודיעה השבוע לבטר פלייס שתקפיא את השקת הפלואנס החשמלית באוסטרליה, כך מדווחים כמה אמצעי תקשורת אוסטרלים. הסיבה, על פי העיתונות האוסטרלית, היא היעדר רשת טעינה והחלפת סוללות שתתאים למכוניות החשמליות.  

באמצעי התקשורת האוסטרלים מצוטטת דוברת בטר פלייס אוסטרליה פליסיטי גלני הולמס: "תמיד הדגשנו שהשקת תחנות החלפת הסוללה תתרחש 12 עד 18 חודשים אחרי שווקים אחרים". רנו העולמית אינה מסתירה את מורת רוחה בנושא גם בהודעתה הרשמית: "העיכוב בהשקת רנו פלואנס ZE החשמלית מאכזב, עם זאת, עיכובים אינם נדירים כאשר מתבצעים שינויים בשוק מבוסס, אנו מאמינים ברכב חשמלי וממשיכים בתוכניותנו המסחריות".

 

רנו ZE. "העיכוב מאכזב" רנו ZE. "העיכוב מאכזב" צילום: תומריקו

 

גישתה של רנו, שלפיה לא תחל בשיווק המכוניות עד לפריסה מושלמת של תחנות ההחלפה, נובעת ישירות מהתנהלותה של

בטר פלייס בישראל, מסבירים גורמים המקורבים לחברה. לדבריהם ברנו רואים בפריסת תחנות ההחלפה החלקית בישראל סיבה עיקרית לעיכוב במסירת המכוניות החשמליות. למרות הצהרותיה של רנו על שיתוף פעולה ומחויבות לתוכנית בפועל נשמעת ביקורת על הפרויקט. לאחרונה נטען במאמר בתקשורת הכלכלית בצרפת (שבה פועלת יצרנית הרכב) כי חוסר היכולת של בטר פלייס לעמוד בהתחייבות לרכוש מעל 100 אלף מכוניות חשמליות עד שנת 2016 יפגע ברנו העולמית (המצויה בעצמה בקשיים ובמהלך פיטורי עובדים). רנו מימנה את הקמתו של פס ייצור נפרד למכונית חשמלית בעלת סוללה מתחלפת במפעליה בבורסה שבטורקיה.

 

תכניות המכירה של פלואנס ZE החשמלית ככל הנראה אינן צפויות להגיע למעל 100 אלף מכירות. כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", החברה מתכננת למכור השנה 1,300 מכוניות בלבד. במצגת למשקיעים, הודגש היטב כי יעדי החדירה האגרסיבים שהציגה החברה יבוטלו לטובת יעדים שאפתניים פחות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x