שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

חובו של אייל שני - 3.6 מיליון שקל, שילם עד כה פחות מחצי

יגיש בתוך 45 יום הסדר נושים חדש. בינתיים צו תשלומים שהוצא לו על סכום של 25 אלף שקל נותר בעינו. עם זאת, פעולות אכיפה נוספות נגדו – מושהות. הנאמנים בביהמ"ש העליון: תביעות החוב כלפי השף מסתכמות ב-3.6 מיליון שקל ללא מס הכנסה וכי עד כה הופקדו 1.4 מיליון שקל

זוהר שחר לוי 15:0824.12.12
השף אייל שני יפעל להסדר נושים חדש בעניינו מול הנאמנים שמונו לו בהליך פשיטת הרגל בתוך 45 יום, כך קבע היום (ב') בית המשפט העליון.

 

 

שני, באמצעות עו"ד ארנון שגב, יגיש הצעה להסדר החדש בתוך הזמן שנקבע ויתקיימו אסיפות הנושים. בינתיים צו תשלומים שהוצא לו על סכום של 25 אלף שקל בחודש נותר בעינו, יחד עם זאת, פעולות אכיפה נוספות נגדו – מושהות.

 

בדיון שהתקיים הבוקר בפני הנשיא אשר גרוניס והשופטים חנן מלצר ואורי שוהם, טענו הנאמנים בתיק פשיטת הרגל של שני, עוה"ד מרדכי האן-מרקוביץ וארז חבר, כי תביעות החוב כלפי השף מסתכמות ב-3.6 מיליון שקל ללא מס הכנסה וכי עד כה הופקדו 1.4 מיליון שקל. לדברי עו"ד חבר, סך החובות של שני עד היום, כולל ריביות והסכומים למס הכנסה - עומד על 8.5 מיליון שקל.

 

אייל שני בפעולה (ארכיון) אייל שני בפעולה (ארכיון) צילום: שאול גולן

 

"אני בדעה כי יש להגיע להסדר נושים חדש", העיר הנשיא גרוניס, הערה ששני הצדדים הסכימו לה. "לטעמי", אמר עו"ד שגב, "כל הסדר צריך להסתיים בהיפרדות בין הצדדים". היפרדות הכוונה לא בתשלומים עתידיים לאורך זמן אלה בתשלום אחד שעליו יוסכם שייכנס לקופת הנושים. "בחנו את המקורות החיצוניים שמשום מה מעולם לא נזקפו לטובתנו", הוסיף בא כוחו של שני.

 

"רצוי כי תהיה היפרדות וכל אחד ילך לדרכו", אמר הנאמן עו"ד חבר והוסיף: "אנו מסתכלים על רמת ההשתכרות של החייב כיום בשיא הפופולריות וזה לא במרחב רב מה-3.6 מיליון שקל". לדברי חבר, הנאמנים דורשים לקבל 100% מהחוב של שני לאחר 2 אסיפות נושים שכבר התקיימו.

 

בסופו של הדיון הורה הנשיא גרוניס כי הדיון יידחה ב-45 ימים, במהלכם יתקיימו אסיפות הנושים. "אנו סבורים כי ראוי לקדם את האפשרות של הסדר נושים בדרך זו".

 

לפני מספר שבועות, רגע לפני שנאסר, העביר שני לקופת הנושים שלו קרוב -200 אלף שקל ובכך מנע את מימושו שלצו המאסר. לאחר מכן ערער על ההחלטה להוציא נגדו צו מאסר, בקשה שהצטרפה לערעור נוסף שהגיש בעניין הסדר החוב שקבע בית המשפט המחוזי בעניינו.

 

עוד קודם לכן, קיבלה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך את בקשתם של הנאמנים בתיק פשיטת הרגל של שני, להוציא צו מאסר את השף, מאחר ולדבריהם אינו עומד בתשלומים החודשיים שנקבעו לו. אלשייך קבעה כי שני יעביר את הכסף בפרק זמן של כמה ימים- אחרת ייכלא ל-45 ימי מאסר.

 

בהחלטתה מתחה השופטת ביקורת על אופן התנהלותו של שני. "שקלתי את הדברים שקול היטב", כתבה, "ולא בלב קל הינני מורה על מאסרו של חייב,אלא ששני, על דרך התנהלותו הנמשכת, והאורח בו החליט, פשוטו כמשמעו, לשים ללעג ולקלס את ההחלטות שניתנו בעניינו, נראה כמי שאינו מותיר בידי ברירה מרובה. בענין זה, אין לי אלא להצר, ולא בפעם הראשונה על כי אורח ההתנהלות שסיגל לעצמו חייב זה פוגע לא רק בנושים, אלא אף בו עצמו. לו טרח לקיים את הסדר הנושים הראשון שהתקבל בעניינו, הרי יכול היה להימצא עתה במצב בו רוב הסכום שנדרש אז היה כבר מצוי בקופה".

 

אייל שני מסר: "כל מה שרציתי זה לשים את הפרק הזה מאחורי ולשלם את חובותי. אני שמח שבית המשפט העליון קבע שיש להגיע להסדר נושים, דבר התואם את רצוני. אני מודה למשפחתי ולציבור הרחב על התמיכה שתמכו בי במהלך כל תקופה האחרונה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x