שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מוסף מנהלים דצמבר 2012

מוטי גוטמן: "אני חושש שהמדינה נכנסת לחצי שנה או שנה של שיתוק"

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס, מקום 7; "במהלך השירות שלי בממר"ם הבנתי שהיכולת שלי להשפיע ולשנות בעמדת ניהול גבוהה יותר מאשר היכולות שלי בפיתוח בעמדה טכנולוגית"

מאיר אורבך 09:1025.12.12

איזו עצה כלכלית תיתן לממשלה החדשה, שתקום בעוד כחודש?

"כאיש של תעשיית ההייטק הישראלית, אני מכיר צורך אחד גדול וזה הגדלת תקציבי החינוך. בישראל גדל כיום דור שבעוד 10–20 שנה לא יהיו לו כל הנכסים שיש לדור שגדל כאן היום, זה שהצליח לפתח דברים כמו כיפת ברזל. אני חושש ממחסור גדול בכל רמות החינוך".

 

איך אתה מסכם את 2012?

"ב־12 השנים שבהן אני מנהל את מטריקס, צלחנו שלוש תקופות קשות: זו של 2001–2003, זו של 2008 ועכשיו 2012, שהיתה שנה מאתגרת מאוד. ההישג המרכזי של מטריקס השנה היה לשמור על תזרים המזומנים: הרווחיות שלנו נפגעה, אבל כיוון שהגענו לתקופה זו עם קופת מזומנים גדולה, הצלחנו לשמור על מצב כספי איתן גם בזמנים לא קלים. מבחינתי, האתגר האמיתי היה להיות מסוגלים לבנות הצעה איכותית לחברות שנמצאות במצב של חיסכון והתמקדות, ולשמחתי אנחנו עומדים בזה".

 

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס צילום: עמית שעל

 

ואיך תיראה 2013, לדעתך?

"אני לא צופה פריצת דרך גדולה. אני חושש שהמדינה נכנסת לחצי שנה או שנה של שיתוק. 2013 לא תהיה התרחבות, אלא שנה של עבודה קשה ושמירה על הקיים".

 

מתי הבנת שאתה רוצה להיות מנהל?

"במהלך השירות שלי בממר"ם, כשהייתי חייל בן 19, הבנתי שהיכולת שלי להשפיע ולשנות בעמדת ניהול גבוהה יותר מאשר היכולות שלי בפיתוח בעמדה טכנולוגית - שם אני לא חושב שהיה צפוי לי עתיד מזהיר.

 

אתה כבר 12 שנה בתפקיד. מתי תפרוש?

"כשישעמם לי. אני אוהב לתת לחיים להוביל אותי ולא לתכנן כל צעד ושעל. כל דבר שעשיתי עד עכשיו היה כזה. כשאגיע לנקודה שבה ארצה לפרוש, אוותר על השליטה ואתן להם להוביל אותי".

 

ומהו ג'וב החלומות שלך?

"לנגן ג'אז באולמות קונצרטים גדולים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x