$
משפט

עובדת לשעבר נגד קריגר נדל"ן: הבעלים לא מאפשרים לתבוע אותם אישית

העובדת הגישה תביעה בדרישה שהבעלים ישלמו לה 814 אלף שקל. טוענת כי התארגנו במבנה משפטי שכל ייעודו להגן עליהם מתביעות אישיות

גולן חזני 15:3919.12.12

עובדת בכירה בחברת קריגר נדל"ן, המתמחה בפרוייקטים של תמ"א 38,  טוענת שבעלי החברה הקימו לאורך השנים עשרות חברות הנושאות את אותו השם (קריגר) והתארגנו במבנה משפטי שכל ייעודו הוא להגן עליהם מפני תביעות אישיות. לטענתה "הצעד נעשה כדי שביום בו יתבעו, לא ניתן יהיה להגיע לגורמים האמיתיים החייבים בדין".

העובדת הגישה תביעה בהיקף של 814 אלף שקל נגד הבעלים, גל הרשקוביץ' ואורן פילטר. התביעה הוגשה לבית הדין לעבודה בת"א באמצעות עורכי הדין רון קולנברג ושלום נעים. התובעת מבקשת מבית המשפט להורות על הרמת המסך בין החברה לבין בעליה, ולחייב אותם באופן אישי בתשלום הסכומים שייפסקו לטובתה. היא טוענת עוד כי הרשקוביץ' ופילטר נוהגים לשעבד את נכסיהם האשייים לטובת פעילותה של קריגר נדל"ן.

 

התובעת ניהלה את תפעול החברה ושיווקה את הפעילות העסקית שלה. על פי כתב התביעה חתמה החברה עם המנהלת על הסכם עבודה באוגוסט 2010. "פעילותה של החברה קודמה רבות לאור תרומתה ומאמציה של התובעת. עסקאות רבות הבשילו לחתימה ונחתמו בתקופת עבודתה", נכתב בכתב התביעה. "במקום להכיר תודה ולקיים את הוראות חוזה העבודה, בחרו הנתבעים להפר ברגל גסה את התחייבויותיהם".

 

לטענת התובעת שבעה חודשים אחרי החתימה פנו אליה בעלי החברה, טענו שהיא מצויה בקשיים תזרימיים בשל עומס הפעילות, וביקשו להפחית את שכרה באופן זמני ב-40%, ואת היתרה להשלים מאוחר יותר. לטענתה ההשלמה לא בוצעה מעולם. במרץ 2012 הודיעו לה השותפים על הפסקת עבודתה.

 

המנהלת תובעת כאמור 814 אלף שקל עבור ההפרש בין הסכום שהובטח לה לבין זה ששולם בפועל, החזר הוצאות רכב וטלפון נייד, ותשלום בונוסים עבור 38 חוזים שנחתמו בתקופתה, וכן תנאים סוציאליים שלא שולמו לה.

 

בניין בת"א שהחברה יזמה בו תמ"א 38 בניין בת"א שהחברה יזמה בו תמ"א 38 צילום: עמית שעל

 

עו"ד אלי נחום, המייצג את קריגר נדל"ן, מסר: "מדובר בתביעה נקמנית שהוגשה בימים אלה לבית הדין לעבודה על ידי עובדת שהועסקה בחברת תקופה קצרה ביותר (שנה וחצי בלבד). לאור העובדה שתיק זה מתנהל בבית הדין לעבודה, מנועה החברה מלפרט ולהתייחס למלוא היריעה העובדתית בשלב זה. עם זאת יצויין כי המדובר בתביעה במסגרתה נתבעת החברה לשלם סכום מופרך ודמיוני הן ביחס לתקופת עבודתה הקצרה של העובדת בחברה, והן לגופו של עניין.  החברה

סמוכה ובטוחה כי לאחר קבלת מכתב ההגנה אף בית הדין יתרשם כי מדובר בתביעה משוללת כל יסוד ותוקף, והתביעה רובה ככולה תידחה".

 

בסוף נובמבר הוגשה תביעה נוספת נגד החברה על ידי דיירים ברחוב בבלי 44 בצפון תל אביב, שבה נחשפו לכאורה אי־סדרים ואפליה בין השכנים. בעלי הדירות תבעו את יזמית התמ"א קריגר נדל"ן ואת עורך הדין יאיר פנחסי, שלטענתם שיתף עמה פעולה בפגיעה בזכויותיהם. התובעים טענו כי אחד השכנים קיבל תשלום חד פעמי של 200 אלף שקל, דמי שכירות לכל התקופה ושיפוץ מאסיבי לדירה, כולל ג'קוזי חדש. התובעים דרשו לקבל גם הם את הסכומים שקיבל השכן. התביעה הוגשה בהמשך לתביעה שהגיש הרשקוביץ' נגד דיירת בבניין בסך 400 אלף שקל בטענה שהתנהלותה מעכבת את המשך הפרוייקט.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x