$
קריירה

תבוסה לגילה אדרעי: ההסתדרות נשארת הארגון היציג של עובדי הרכבת

שבוע לאחר שעובדי הרכבת חתמו על הסכם קיבוצי לקבלת עשרות אלפי שקלים לשכרם, בג"ץ קבע כי כח לעובדים ויו"ר הוועד לשעבר גילה אדרעי לא יוכלו לייצג את עובדי הרכבת

מיקי פלד 21:1413.12.12

בג"ץ דחה היום (ה') את בקשת ארגון כח לעובדים לדון בשאלה האם הוא או ההסתדרות הם הארגונים היציגים של עובדי הרכבת. זאת, לאחר שההסתדרות הדיחה באוגוסט האחרון של יו"ר ועד העובדים ברכבת, גילה אדרעי, בשל ניסיונה לעבור עם 2,000 עובדי הרכבת לארגון העובדים המתחרה. אדרעי עשתה זאת בין השאר על רקע יחסים קשים בינה לבין הנהגת ההסתדרות, כולל היו"ר, עופר עיני. באותו הזמן היא אמרה כי עיני אף בגד באמון שלה בו.

 

דחיית הערעור מסיימת למעשה את האפשרות של אדרעי להפוך את כח לעובדים לארגון היציג של עובדי הרכבת. באופן תיאורטי אפשרות זו עוד קיימת, אך עתה כשנחתם הסכם קיבוצי המעניק הטבות של עשרות אלפי שקלים לעובדים, קשה לראות איך הדבר יכול להתבצע.

 

שופטי בג"ץ אמרו כי אין הם מוצאים לנכון להתערב בהליך בבית הדין הארצי לעבודה, שהוא שקבע כי ההסתדרות היא הארגון היציג. זאת, לדברי השופט אליקים רובינשטיין, משום ששאלת הייציגות היא כה מרכזית בדיני העבודה, ובהחלטת בית הדין לא נפל פגם, כך שאין סיבה להתערבותו של בג"ץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x