$
משפט

לא ייכנס לכלא: השף אייל שני העביר הבוקר את חוב הפיגורים

שני העביר הבוקר עד השעה 9 את חוב הפיגורים שצבר בסכום של 189 אלף שקל לקופת הנושים. אתמול, לאחר הדיון בעליון, פנה שני לחברים ומכרים וביקש את סיועם להעביר את הכסף ואכן הצליח לגייס אותו במלואו

זוהר שחר לוי 09:0810.12.12

השף אייל שני העביר הבוקר (ב') את הסכום שבית המשפט הורה לו לשלם לקופת הנושים, 189 אלף שקל, ובכך מנע את מימוש צו המאסר שהוצא נגדו. ביום חמישי מתכוון שני לערער לעליון על ההחלטה להוציא נגדו צו מאסר.  

40 אלף שקל הגיעו מחברת "גיל הפקות", ולכן השופטת אלשיך סירבה לקבל את הסכום הזה משום שמודבר בהוצאות שהתקבלו מהמדיה ולא מעסקי המסעדנות שלו. על כן, הורתה לשני לגייס בתוך פרק זמן של כחצי שעה 40 אלף שקל אחרים. שני גייס עוד סכום של 40 אלף שקל ממקור אחר והעביר אותו לקופת הנושים שלו. בכך סיים את תשלום חובותיו.

 

אייל שני אמר היום לאחר הפקדת מלוא הסכום שהורה לו בית המשפט: "אני נרגש מהתמיכה של כל חבריי שהיו נכונים להושיט סיוע. אני מודה מקרב לב לגיל הפקות ולעשרות החברים אשר נחלצו לעזרתי ובזכותם גויס הסכום הנדרש המאפשר לי להמשיך ולעבוד על מנת להחזיר את כל חובותיי. כפי שהתחייבתי ופעלתי לאורך כל הדרך אמשיך לעבוד ולהעביר 50 אלף שקל מידי חודש לטובת קופת הנושים".

 

שני ביקש לעכב את ביצוע צו המאסר

 

בשבוע שעבר קיבלה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, את בקשתם של הנאמנים בתיק פשיטת הרגל של שני, עוה"ד ארז יבר ומרדכי האן מרקוביץ להוציא צו מאסר את השף, שלדבריהם אינו עומד בתשלומים החודשיים שנקבעו לו. אלשיך קבעה כי שני יעביר את הכסף עד ליום ראשו ן- אחרת ייכלא ל-45 ימי מאסר.

 

בהחלטתה מתחה השופטת ביקות על אופן התנהלותו של שני. "שקלתי את הדברים שקול היטב", כתבה, "ולא בלב קל הינני מורה על מאסרו של חייב,אלא ששני, על דרך התנהלותו הנמשכת, והאורח בו החליט, פשוטו כמשמעו, לשים ללעג ולקלס את ההחלטות שניתנו בעניינו, נראה כמי שאינו מותיר בידי ברירה מרובה. בענין זה, אין לי אלא להצר, ולא בפעם הראשונה על כי אורח ההתנהלות שסיגל לעצמו חייב זה פוגע לא רק בנושים, אלא אף בו עצמו. לו טרח לקיים את הסדר הנושים הראשון שהתקבל בעניינו, הרי יכול היה להימצא עתה במצב בו רוב הסכום שנדרש אז היה כבר מצוי בקופה".

 

מאז ניתנה ההחלטה במחוזי, ניסה עורך דינו של שני, עו"ד ארנון שגב, ניסה לערער על ההחלטה – תחילה לבית המשפט המחוזי ובהמשך לבית המשפט העליון. בדיון שהתקיים אתמול אצל שופטת העליון אסתר חיות, הסכים שני להעביר את מלוא הסכום עד הבוקר, בשעה תשע, בהתאם להמלצת בית המשפט.

 

אתמול לאחר הדיון בעליון, פנה שני לחברים ומכרים וביקש את סיועם להעביר את הכסף ואכן הצליח לגייס אותו במלואו. הבוקר העביר את הסכום וקיבל אישור לכך.

 

בעוד שבועיים צפוי בית המשפט העליון לדון בערעור שהגיש בעבר שני על פסק הדין שניתן במסגרת תיק פשיטת הרגל, במסגרת דיון זה ידון בית המשפט גם בערעור שהוא צפוי להגיש על ההחלטה להוציא נגדו צו מאסר.

 

בתוך כך, שני פנה הבוקר לבית המשפט העליון וביקש לעכב את ביצוע צו המאסר שהוטל עליו בבית המשפט המחוזי במידה ולא ישלם את חובות לקופת הנושים עד ליום ראשון הקרוב.

 

 

  

 

x