$
משפט

תביעה נגד בנק לאומי: "הפר התחייבויות לתשלום במסגרת רכישתו של בנק ברומניה"

חברה ההולנדית דורשת ממנו 20 מיליון שקל. היא טוענת כי הבנק התחמק מתשלום בחוסר תום לב. לאומי: "שילמנו את מלוא התמורה עבור הבנק ברומניה"

זוהר שחר לוי 17:2905.12.12

החברה ההולנדית SC KOLAL BV הגיש הבוקר (ד') תביעה נגד בנק לאומי בדרישה לתשלום של כ-20 מיליון שקל משום שהבנק "הפר התחייבויות לתשלום סכומי כסף במסגרת עסקת רכישתו של בנק ברומניה".

 

מהתביעה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עוה"ד דני ניסים וסיוון חומרי ממשרד עו"ד גולדבלט גינדס יריב, עולה כי בנק לאומי רכש בשנת 2005 מהחברה ההולנדית את השליטה בבנק יורום ברומניה בתמורה לכ-42 מיליון דולר.

 

סניף של בנק לאומי סניף של בנק לאומי צילום: צביקה טישלר

 

מטרת העסקה הייתה לרכוש את הבנק בגין פעילותו השוטפת כבנק, תוך ניקוי הפעילות שאיננה פעילות בנקאית מובהקת. לשם כך הוסכם, כך לפי התביעה, כי הבנק ההולנדי ייקח על עצמו חובות וזכויות של הבנק שאינם נובעים מהפעילות השוטפת.

 

לפי התביעה, במהלך שנת 2009, כשביקשה החברה ההולנדית לקיים התחשבנות על יסוד נתונים שהועברו מלאומי ולקבל לידיה כספים המגיעים לה, החלו נציגי לאומי "ללא כל סיבה והצדקה, לחפש אמתלות להתחמק ולהימנע מביצוע תשלומים וזאת בניגוד להתחייבויות ברורות ומפורשות ובניגוד למסמכים שהעבירו נציגי לאומי לבנק ההולנדי".

 

עוד נטען, כי מאמצי החברה ההולנדית לשכנע את נציגי לאומי לעמוד בהתחייבויות לא הועילו "ואף התברר כי מאמצים אלו מנוצלים לרעה על ידי בנק לאומי, שהחל נוקט בתרגילי השהייה ודחיית הקץ בחוסר תום לב".

 

בנוסף על הכספים שחייב בנק לאומי, טוענת החברה ההולנדית גם להפרת התחייבויות מצידו של הבנק באשר לאופן ניהול הבנק הרומני כמו גם מינוי הדירקטורים בו. לפי התביעה, טענות אלו יועלו בבקשה נפרדת שתוגש לבית המשפט.

 

מבנק לאומי נמסר: "לאומי שילם את מלוא התמורה עבור בנק לאומי רומניה. טרם קיבלנו את כתב התביעה ולאחר שנקבל ונבחן אותו נתייחס בהתאם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x