$
משפט

ערן מזרחי, העוקץ מסביון: "לא רוצה לעבור את ההוכחות, מעוניין בהסדר טיעון"

מזרחי טען כי הוא מנסה להשיג חומרים מגורמים שונים כדי להגיע להסדר, אך הפרקליטות מערימה עליו קשיים. הפרקליטות: ההיפך הוא הנכון"

יצחק דנון 15:1204.12.12

עורך הדין של ערן מזרחי הצהיר היום (ג') בבית המשפט המחוזי בתל אביב על רצונו של מזרחי לחתום על הסדר טיעון עם הפרקליטות. "איני רוצה לנהל הוכחות וברצוני להגיע איתם (הפרקליטות) להסדר טיעון" הצהיר עו"ד מיכה פטמן, המייצג ביחד עם עו"ד מנחם רובינשטיין את מזרחי, במהלך הדיון המקדמי בבקשת ההגנה לקבלת חומרי חקירה מגורמים שונים.

בבקשה נאמר כי מזרחי עושה כל שביכולתו, במסגרת החוק, על מנת לקבל לידיו חומרים מגורמים שונים בארץ ובחו"ל, וזאת מתוך כוונה להציגם לפרקליטות ולנסות להגיע עמה להסכמות לפני שמיעת הראיות בתיק זה. לדברי מזרחי, מהתנהלותה של התביעה עולה חשש שהיא מערימה קשיים ונמנעת מלשתף עמו פעולה.

 

ערן מזרחי בבית המשפט ערן מזרחי בבית המשפט צילום: יריב כץ

 

בתגובה הודיעה הפרקליטות לביהמ"ש כי היא דוחה מכל וכל את טענותיו של מזרחי. לדבריה מדובר בטענות אבסורדיות ו"ההיפך הוא הנכון" מאחר שהיא עושה כל מאמץ על מנת לסייע להגנה. התביעה הביעה תקווה כי בקשתו של מזרחי לא נועדה לגרום לדחייה נספת של הדיונים בתיק.

 

עו"ד רובינשטיין טען במהלך הדיון כי החומרים מבוקשים בין היתר לשם חקירת עדי התביעה, ולהוכחה כי חלקים נכבדים מהכספים שקיבל מזרחי שימשו לביצוע עסקאות במטבע זר. 

 

השופט צבי גורפינקל הוציא בסיום הדיון צו המופנה לסניף קיראון של בנק דיסקונט ולסניף כיכר נוח בגבעתיים של בנק הפועלים, המחייב את הבנקים להעביר לידי באי כוחו של מזרחי העתקים מההעברות שנעשו מחשבונות דולריים ומחשבונות צ'קים שנוהלו על ידיו. בנוסף הוציא השופט צו המורה לחברת איטרייד להעביר לידי באי כוחו של מזרחי חומר הנוגע לפעולות שבוצעו בחשבון מסוים.

 

מזרחי הוא יועץ השקעות שנאשם כי רימה את לקוחותיו וגנב מהם 45 מיליון שקל. על נכסיו הוטל צו כינוס. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x