שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ההסתדרות שוב נגד גילה אדרעי: שילמה את הקנס מכספי הוועד

ההסתדרות הגישה תביעה לביה"ד לחייב את חברי הוועד לשעבר של הרכבת להחזיר לקופת הוועד 30 אלף שקל שלקחו לתשלום הקנס שהוטל עליהם

יצחק דנון 17:0128.11.12

ההסתדרות טוענת כי גילה אדרעי, לשעבר יו"ר ועד העובדים של רכבת ישראל, שי טל לשעבר יו"ר הוועד בצפון ומשה בן אוליאל לשעבר יו"ר הוועד בדרום, נטלו שלא כדין מקופת הוועד כספים לשם תשלום קנס אישי שהוטל עליהם במסגרת הליכי בזיון בית המשפט. לטענת ההסתדרות השלושה הפרו את הוראות ביה"ד שקבע כי עליהם לשלם את הקנסות מכספם.

 

 

בתביעת שהגישה היום ההסתדרות לביה"ד האזורי לעבודה בחיפה נגד אדרעי, טל ובן אוליאל נאמר כי השלושה הודחו סופית מתפקידם ביולי השנה לאחר שההסתדרות נוכחה דעת כי הם מסרבים לקבל את מרותה, וכי הם נוקטים בין היתר בשביתות שלא אושרו על ידי האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, וכי הם אינם מקיימים את צווי ביהמ"ש.

 

יו"ר ועד עובדי הרכבת לשעבר, גילה אדרעי (ארכיון) יו"ר ועד עובדי הרכבת לשעבר, גילה אדרעי (ארכיון) צילום: יריב כץ

 

בכתב התביעה נאמר כי בפברואר השנה קבע ביה"ד האזורי לעבודה בת"א כי הנתבעים הפרו את החלטות ביה"ד בנוגע להחזרת עובדי רכבת לעבודה מלאה וסדירה ואף לא התייצבו לדון בהליכי ביזיון ביהמ"ש.

 

ביה"ד קבע כי הנתבעים היו חייבים להורות לעובדי הרכבת לחדול משביתתם ולהפעיל את מלוא כוחם וסמכותם הארגונית על מנת שהוראתם תבוצע. ואולם, הם הפרו את חובתם זו ובכך ביזו את ביה"ד. עוד קבע ביה"ד כי הנתבעים נהגו בהפקרות כאשר הפרו בבוטות את החלטותיו ובכך גרמו להתרופפות מוחלטת של יחסי העבודה בין הצדדים.

 

ביה"ד החליט כי בנסיבות חריגות אלה יש לקנוס באופן אישי כל אחד מהנתבעים ב-10,000 שקל. עתה, טוענת ההסתדרות בתביעתה, כי לאחר הדחת הנתבעים מראשות ועד עובדי הרכבת התברר לה כי בניגוד להחלטת ביה"ד ובניגוד להנחיות שניתנו הם באופן אישי, שילמו הנתבעים את קנסותיהם מקופת הוועדים אשר על ניהולה אמונה כעת ההסתדרות.

 

לדברי ההסתדרות, במענה לפנייתה להשבת כספי ועד עובדים, העלו הנתבעים טענות סרק לפיהן הובטח להם כי ההסתדרות תישא בתשלום הקנסות וכי יו"ר איגוד התחבורה בהסתדרות אבי אדרי הורה על תשלום הקנסות מקופת הוועד.

 

"לא יעלה על הדעת כי קנס לפי פקודת בזיון ביהמ"ש או כל קנס המוטל בהליך פלילי שהוטל באופן אישי על חבר וועד, ישולם מקופת הוועד או שאותו חבר יקבל שיפוי בגינו", טוענת ההסתדרות. לפיכך מתבקש ביה"ד לחייב את הנתבעים בהשבת הכספים בסכום כולל של 30 אלף שקל שקל לקופת הוועד.

 

ממקורביה של אדרעי נמסר: "לנוכח הדיון הקרוב בבג"ץ שיכריע מי הארגון היציג ברכבת, ההסתדרות לחוצה וחוששת מתוצאות הדיון. באשר לתביעה, מדובר בתביעת סרק שנועדה להמשיך ולהשחיר את שמה של גילה אדרעי ואנשי הוועד הקודם כאשר ההליך בבג"ץ תלוי ועומד. מדובר בניסיון נלוז להטיל דופי ביושרם של אנשי הוועד. גילה אדרעי מסרה כי הוא מוכנה להיבדק בפוליגרף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x