$
בארץ

דיון החירום בחברת החשמל נדחה בשלישית

הישיבה של דירקטוריון החברה, שגילתה פער תזרימי של 1.4 מיליארד שקל בשנת 2012 וביקשה סיוע מהמדינה, נדחתה מ"סיבות טכניות"

חן פונדק ותומר אביטל 08:5220.11.12

דירקטוריון חברת החשמל דחה אתמול ליום ראשון את ישיבת הדירקטוריון מחוץ למניין שתוכננה לשעות הצהריים היום בנימוק של "סיבות טכניות".

 

הישיבה נקבעה בעקבות דו"ח הביקורת הפנימי הקשה בנושא הפער התזרימי בגובה 1.4 מיליארד שקל שהתגלה בחודש ספטמבר בין ההוצאות וההכנסות החזויות של החברה עד סוף 2012. במקור היה אמור הדיון להוביל לדרישה מצד הדירקטוריון להסקת מסקנות אישיות של חלק מבכירי החברה. אלא שבשבוע שעבר התפטר סמנכ"ל הכספים של החברה, הראל בלינדה.

 

אלי גליקמן, מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן, מנכ"ל חברת החשמל צילום: עמית שעל

 

הישיבה הראשונה נדחתה בשל בקשת כמה מאנשי החברה להעניק להם זמן נוסף להתכונן. בפעם השנייה הישיבה נדחתה בעקבות חוות דעת משפטית מטעם משרד הרצוג־פוקס־נאמן, שמייצג את החברה, שלפיה יש לתת למבוקרים זכות לתגובה ראויה. עד אתמול בערב חלק מהדירקטורים כלל לא עודכנו בנושאים הצפויים לעלות בישיבה. גם במשרד האוצר סירבו לפרט באשר לנושאים שאמורים לעלות בישיבה.

 

 

בחינה של הנתונים הכספיים לחודשים הראשונים של 2013 מעלה חשש כי הפער התזרימי עלול לגדול בשנה הקרובה, בעיקר בעקבות חשש שיצרני החשמל הפרטיים והמתקנים הסולאריים לייצור חשמל לא ייכנסו לפעולה במהלך הרבעון הראשון של 2013, כמתוכנן. העיכוב יחייב את חברת החשמל לספק את הביקוש באמצעות רכישת סולר.

החברה צפויה לפרסם השבוע שני מכרזים לאיתור מחליפים לסמנכ"ל הכספים וגזבר החברה שהתפטרו. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x