$
בארץ

פגיעה ישירה בבניין בראשל"צ: שניים נפצעו קל

שני בני אדם נפצעו באורח קל וארבעה לקו בחרדה לאחר שרקטה פילחה בניין מגורים בראשון לציון. בכיר חמאס אמר כי יש סיכום על הפסקת אש שתיכנס לתוקף בחצות, אך בישראל ובמצרים אומרים שהמגעים נמשכים

אלי סניור, ynet 18:3020.11.12

ארגוני הטרור מכריזים על הפסקת אש - וממשיכים לירות למרכז ישראל: בניין מגורים בראשון לציון ספג הערב (יום ג') פגיעה ישירה של רקטה שנורתה על-ידי חמאס מרצועת עזה. שני בני אדם נפצעו באורח קל מרסיסים ועוד ארבעה לקו בחרדה. הם פונו לבית החולים אסף הרופא בצריפין. במקביל, הודיע חמאס שהפסקת אש תיכנס לתוקפה בחצות. בתקיפת חיל האוויר בעזה נהרגו שישה פלסטינים. בכך עלה ל-20 מניין ההרוגים בעזה היום.

 

הרקטה פגעה בקומה העליונה של הבניין, גרמה לקריסה חלקית שלה ופגעה בעוד שתי קומות. רוב הדיירים היו במרחב המוגן ולכן כנראה לא היו נפגעים בנפש. מדובר בפעם הראשונה שבה חמאס מצליח לפגוע באזור מאוכלס במרכז הארץ, לאחר שהרקטות הקודמות ששוגרו לאזור יורטו או נפלו בשטחים פתוחים.

 

משה, סטודנט במכללה למנהל, סיפר כי שמע קול פיצוץ חזק. עידו, שנמצא במזרח העיר, סיפר כי הוא רואה עשן מביתו: "שמענו שני קולות פיצוץ חזקים. קשה לתאר את התחושה, זה לא מצב רגיל, אנחנו חדשים בעניין הזה. עד עכשיו הממ"ד היה מחסן, פתאום הוא צריך להגן עלינו. יש לי חברים שגרים בדיוק בבניין הזה".

 

נאור עיני, תושב חולון, סיפר ל-ynet: "שמענו פיצוץ, הסתכלנו מהחלון וראינו את העשן. החלון צופה לראשון לציון. לא שמענו אזעקה אצלנו".

 

פגיעת הרקטה בראשל"צ פגיעת הרקטה בראשל"צ צילום: נאור עייני

 

מוקדם יותר נפצע אדם אחד באורח קשה מרקטה שפגעה ישירות בבית באשקלון. עוד שני בני אדם נפצעו באורח קל וחמישה לקו בחרדה. שבעה בני אדם נפצעו באורח קל מנפילות רקטות בשתי זירות באשדוד. הפצועים פונו לבתי החולים ברזילי באשקלון וקפלן ברחובות. מוקדם יותר נפגע אדם באשכול ובמטח אחר נפצעו חמישה בני אדם באורח קל.

 

נציג הג'יהאד האיסלאמי בלבנון, אבו עימאד אל-ריפאעי, הודיע מוקדם יותר כי בשעות הקרובות תוכרז הפסקת אש רשמית בין ישראל לבין ארגוני הטרור הפלסטיניים בעזה. הוא אמר כי הפסקת האש תוכרז רשמית במסיבת עיתונאים שתיערך בקהיר. גורמים פלסטינים אחרים אמרו לערוץ הטלוויזיה הלבנוני "אל-מיאדין" כי הפסקת האש תוכרז בשעה 21:00 בערב. בכיר חמאס, איימן טהא, אישר כי ישנה הסכמה על הפסקת אש שתיכנס לתוקף בחצות.

 

לפי שעה פרטי ההסכם שלכאורה הושג בין ישראל לארגונים הפלסטיניים אינם ברורים לגמרי, אולם רשת "אל-ג'זירה" דיווחה כי יישומו צריך להתחיל במתן הקלות במעברים לרצועה וממנה. עוד דיווחה הרשת כי הצד המצרי הוא הערב להסכם הרגיעה החדש, וכי ההכרזה תתבצע במסיבת עיתונאים שבה ישתתפו המתווכים המצרים, אנשי חמאס ואנשי הג'יהאד האיסלאמי. עוד דווח כי סוכם על הפסקת כל הפעולות מצד ישראל וחמאס, כולל הסיכולים הממוקדים.

 

זמן קצר אחרי פרסום הדיווחים הפלסטיניים על הפסקת אש קרובה, דיברו ראש הממשלה בנימין נתניהו ומזכ"ל האו"ם באן קי-מון במסיבת עיתונאים משותפת. "אנחנו שותפים לדאגות שלך, הצבא שלנו תמיד מנסה להימנע מפגיעה באזרחים", אמר נתניהו לבאן, "אבל בצד השני לא חוששים כמוך מפגיעה באזרחים, לא בצד שלנו ולא בכלל. אף מדינה לא תקבל מתקפת טילים נגד אנשיה ונגד עריה. אם יש פתרון דיפלומטי, אנחנו מוכנים לקחת בו חלק, אבל לא נהסס לעשות מה שצריך כדי להגן על אזרחינו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x