$
משפט

אלי רייפמן עתר כדי לצאת לחופשה

מייסד אמבלייז שמרצה 4 שנות מאסר על מרמה וזויף אומר כי אין אמת בטענת השב"ס שאם ייצא לחופשה הוא עלול להיפגע עקב סכסוכים כספים שיש לו מן העבר

יצחק דנון 13:2719.11.12

מייסד אמבלייז אלי ריפמן, שנידון בספטמבר אשתקד ל-4 שנים בכלא על קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך ושימוש במסמך מזויף, עתר היום (ב') לביהמ"ש לעניינים מנהלים בלוד להורות לשב"ס להוציאו לחופשה ולהכלילו בסבב החופשות.  

 

לדבריו, נמסר לו משב"ס כי סכסוכים כספים שלו מן העבר עלולים ליצור חשש לפגיעה בו במידה וייצא לחופשה. בעתירה נאמר כי לפעמים הרשויות הרלונטיות רואות צל הרים כהרים, ועושות דמוניזציה למצבים היפותטיים שלא לצורך.

 

אלי רייפמן בעת ערעורו לביהמ"ש העליון (ארכיון) אלי רייפמן בעת ערעורו לביהמ"ש העליון (ארכיון) צילום: גיא אסיאג

 

רייפמן מודה בעתירה כי הוא חייב כספים אך טוען כי הליכים אלו מתנהלים בצורה מסודרת אצל הכונס תוך שיתוף פעולה שלו עם הנושים.

 

בעתירה נאמר עוד כי לרייפמן אין עבירות משמעת והתנהגותו טובה מאוד. לדבריו, פעילותו בכלא הדרים עניפה וחיובית והוא שוהה באגף אסירי עבודה ועובר בין היתר קורס קואצ'ינג.

 

רייפמן מדגיש כי החופשה הלכה למעשה היא האור היחידי בקצה המנהרה בתקופת מאסרו של אסיר וכן תמריץ עז להשתקם, להתקדם ולצאת אדם טוב ומועיל לחברה בבוא היום.

 

עוד הוא טוען שחופשה של אסיר משפיעה על האפשרות לקיצור שליש מעונשו בבוא היום, ולכן אין סיבה "לנטרל תקוותו של אסיר כבר עתה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x