שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דיבידנדים

דיבידנדים: איציק שרם נזכר לוותר על שכר

באיחור לא אופנתי הודיע מנכ"ל אס.אר אקורד, שהגירעון שלה מגיע ל־12 מיליון שקל, כי יוותר על שכרו למשך חצי שנה

כתבי כלכליסט 08:2314.11.12
איציק שרם, היום מנכ"ל, יו"ר ומבעלי השליטה בחברת אס.אר אקורד (מה שנשאר מדוברת־שרם שהפכה לשרם־פודים־קלנר, ואז לשרם־פודים גרופ), הודיע באיחור לא אופנתי על צעד כמעט מתבקש: הוא יוותר למשך חצי שנה (!) על משיכת משכורת מאס.אר אקורד לאור מצבה הכספי הקשה של החברה.

 

איציק שרם איציק שרם צילום: מאיר פרטוש

 

כדי להבין את גודל ה"וויתור", שווה להציץ בנתוני החברה: כיום אס.אר. היא חברה כמעט ללא פעילות עסקית, הנסחרת לפי שווי של כחצי מיליון שקל בלבד לעומת שווי של יותר מ־300 מיליון שקל ב־2008. בסוף המחצית הראשונה של השנה כבר היה לה גירעון של 12 מיליון שקל בהון העצמי ופחות מ־2 מיליון שקל בקופה. לעומת זאת, היא אמורה לשלם בשנה הקרובה 17 מיליון שקל לבנק לאומי (שנמנה עם בעלי השליטה של החברה). החברה כבר ציינה בדו"חותיה האחרונים כי "צפוי כי בעתיד הנראה לעין החברה תפסיק לפעול ותהפוך לחברה ללא פעילות עסקית".

 

ועדיין, שכרו הנוכחי של שרם עומד על כ־65 אלף שקל בחודש. אגב, אף שהחברה לא תשלם לו שכר בפועל עד תחילת מרץ, השכר שייצבר "ייחשב כחוב של החברה כלפיו". מי יודע מה ילד יום.

 

בעבר ספג שרם ביקורת נוקבת על שכר העתק שהוא ושותפיו משכו מהחברות השונות שניהלו, גם כאשר לא הפגינו ביצועים מזהירים. בשנים 2009—2008 ספגה הקבוצה שבשליטתו רצף הפסדים שהצטבר למאות מיליוני שקלים, הן בשל השקעות כושלות בחברות טכנולוגיה, והן בעקבות התרסקות שוק הנדל"ן במזרח אירופה.

שפר עוזב ומייעץ

 

יוסף שפר שניהל עד יולי האחרון את ועדת העיזבונות החל לייעץ לעמותות כיצד לזכות למענק המיוחל. הוא מתכנן כנסים שבהם הוא מבטיח לחשוף "כיצד באמת לזכות במענק" תוך הכרזה כי "100 מיליון שקל מחכים לעמותה". ההרשמה לכנס של שפר עולה 1,200 שקל. לדברי יועץ העמותות איציק פלטק, "שפר מציע ייעוץ ללא צינון. רוב העמותות חושבות שהוא עדיין בוועדה. הוא מספסר בכסף של אנשים שנפטרו ולא יכולים לפקח עליו". שפר בתגובה: "במהלך עבודתי, כדי לאפשר לאלפי פונים לשאול וכדי להספיק ולתת מענה לכולם, ביקשתי כי השאלות יישלחו למייל". הוא הוסיף כי "חברי הוועדה הם הקובעים מי יקבל את כספי העיזבונות. מעולם לא ייעצתי לעמותות בתשלום והמייל שלי פתוח לשאלות מכל עמותה חינם". לדברי שפר, התנהלותו עומדת במגבלות הצינון. "הכנס מיועד ל־27 אלף העמותות שטרם זכו להכיר את הוועדה". בוועדת העיזבונות ציינו שהנושא "מטופל בידי הגורמים הרלבנטיים במשרד המשפטים ובשירות המדינה", והוסיפו כי "תפקיד מנהל הוועדה אדמיניסטרטיבי בלבד".

 

ברונו לנדסברג מוזיקלי

 

ביום שני נערך ערב ההתרמה השנתי של עמותת אנוש שכלל הופעה בהתנדבות של יהודית רביץ. המארגנים הכינו לנשיאת העמותה צופית גרנט הפתעה לכבוד יום הולדתה שחל אתמול. חוץ מד"ר הילה הדס, מנכ"לית אנוש, ויורם כהן, יו"ר אנוש, נצפו באירוע גם גלעד אלטושלר, מושיק תאומים, רעיה שטראוס, ברונו לנדסברג, נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז, השופטת הילה גרסטל, מנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה יהודה בן אסאייג, וטל אייל־בוגר, שותפה בכירה במשרד עו"ד פישר בכר חן וול אוריון ושות', ויחד עם יותר מ־1,200 איש שגדשו את אולם סמולרש באוניברסיטת ת"א ורקדו עם רביץ ושרו "חזק עד השמיים".

 

צופית גרנט וברונו לנדסברג צופית גרנט וברונו לנדסברג צילום: אורן זיו

 

הדקאנית באה לביקור

 

דקאנית בית הספר למינהל עסקים קלוג פרופ' סאלי בלאונט הגיעה השבוע לישראל להשתתף בשני אירועים של התוכנית הבינלאומית קלוג־רקנאטי בפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל־אביב. שלשום היא השתתפה במפגש בוגרים של התוכנית שהתקיים במרכז פרס לשלום וכלל ארוחת ערב עם הדקאנים של קלוג ושל רקנאטי, פרופ' בלאונט ודקאן הפקולטה לניהול פרופ' אשר טישלר, ובהשתתפות מנכ"לית התוכנית אורית מנדלסון. חנוך ברקת, מייסד ומנכ"ל קרן דואליס ובוגר תוכנית קלוג־רקנאטי, הרצה במפגש.

 

הראל בלינה מדברית

 

עובדי הראל, כולל המנהלים הבכירים, בילו בשבוע שעבר באירוע מיוחד שארגנה החברה. מדובר בטיול גיבוש אליו יצאו כל עובדי החברה במספר סבבים. במהלך הטיול ישנו העובדים ב"לינה מדברית" בשטח פתוח בסמוך לאילת. אחרי ארוחת הערב הגיעה התוכנית האמנותית: מעגל מתופפים מסביב למדורה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x