$
דיבידנדים

דיבידנדים: ולדימיר גוסינסקי גומל למברכיו

האוליגרך העניק ליולי אדלשטיין ולח"כ זאב אלקין, שברכוהו ליום הולדתו, תרומה של 10,000 שקל כל אחד למירוץ בפריימריז בליכוד

כתבי כלכליסט 09:2208.11.12

ולדימיר גוסינסקי גומל

 

זוכרים שסיפרנו לכם לפני שלושה שבועות על חגיגות יום ההולדת המפוארות של האוליגרך ולדימיר גוסינסקי? אז מתברר שלשר ההסברה יולי אדלשטיין ולח"כ זאב אלקין גמל גוסינסקי על האיחולים והמתנה בתרומה של 10,000 שקל כל אחד למירוץ בפריימריז בליכוד. לידיעת שר החוץ והחבר הטוב איווט ליברמן, שר החינוך גדעון סער, השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, שגם כן באו ולא קיבלו ממנו עדיין שקל אחד.

ליאור רוזנטל

 

האוליגרך ולדימיר גוסינסקי האוליגרך ולדימיר גוסינסקי

 

משה ויגדור מבטיח

 

ביום שלישי האחרון, שנייה וחצי אחרי שסיים את תפקידו כמנכ"ל המל"ג, ערך משה ויגדור אירוע במוזיאון ארצות המקרא לציון 20 שנה להקמת קרן מנדל בכובעו כמנכ"ל מכון מנדל, הפועלת להכשרת מנהיגים בחינוך. בין אורחיו היו יו"ר קרן מנדל מורטון מנדל ואשתו ברברה. אחת מהתרומות הבולטות בשנה האחרונה של הקרן הייתה 18 מיליון דולר למבנה חדש למדעי הרוח באוניברסיטה העברית. באותה אוניברסיטה חווים הסגל הבכיר את גירעון האוניברסיטה בצמצום מספר הקורסים. אגב, באירוע היה גם נשיא האוניברסיטה, מנחם בן ששון.

 

מורטון מנדל (מימין) יו"ר קרן מנדל ומשה ויגדור לשעבר מנכ"ל המל"ג מורטון מנדל (מימין) יו"ר קרן מנדל ומשה ויגדור לשעבר מנכ"ל המל"ג

 

משה ויגדור, זה המקום לחגוג?

"העברית היא אוניברסיטה חזקה ותמשיך להיות בין 100 המובילות בעולם. אין ספק שגם בסיוע ממשלתי וסיוע של תורמים היא תמצא את דרכה".

חן פונדק

 

קצת נחת לדורון כהן

 

בשבוע שעבר חזר מנכ"ל האוצר דורון כהן מוושינגטון לאחר שחתם על הסכם הערבויות עם ארה"ב (3.8 מילארד דולר) עם שר האוצר האמריקאי טימותי גייתנר. מיד בשובו נכח בעת חתימת הסכם לא פחות חשוב: הסכם האירוסים של היועצת שלו נועה יחזקאל עם יזם הנדל"ן תומר ברנס. כהן מיד הרים בלשכתו כוסית עם הזוג.

 

דורון כהן, מנכ"ל האוצר דורון כהן, מנכ"ל האוצר צילום: מיקי אלון

תומר אביטל

 

איפה האוזר וליידרמן יתמנגלו

 

ביום שני הקרוב תיערך הוועידה למימון תאגידי במלון לאונרדו סיטי טאוור ברמת גן. דני חרד, מנכל די.סי פייננס, יארח בין היתר את פרופ' שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך; פרופ' ליאו ליידרמן, יועץ כלכלי ראשי בבנק הפועלים; רונית הראל בן־זאב, מנכ"לית מעלות; ועו"ד דוד חודק.

 

פרופ' שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע פרופ' שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע צילום: מיקי אלון

 

הרכבת בתל־אביב תקועה, החגיגות לא

 

חברת נתע, שאחראית על הקמת הרכבת הקלה בתל אביב, שכרה במיוחד אולם אירועים במגדלי עזריאלי כדי לחגוג את שלב פתיחת המעטפות במכרז לכריית תוואי הרכבת. כך נודע ל"כלכליסט".

 

הפקת האירוע, שיתקיים היום, עלתה כמה אלפי שקלים - קצת מוזר בהתחשב בכך שביום ראשון הקרוב מתוכננת חופשה קולקטיבית של חלק מעובדי החברה באילת לכמה ימים, שבמסגרתה היה יכול המנכ"ל יצחק זוכמן לספר לעובדים מי הזוכה במכרז.

 

מנכ"ל נתע, יצחק זוכמן מנכ"ל נתע, יצחק זוכמן צילום: אסף שילו ישראל סאן

 

נזכיר גם כי נתע נמצאת תחת חקירה של רשות החברות נגד התנהלותה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", חברת הבקרה הצרפתית שמלווה את הפרויקט מצאה שעלות הקמת הקו הראשון (פתח תקווה־תל אביב־בת ים) גדלה מ־11 ל־14 מיליארד שקל, וזמן הפתיחה עלול לזוז מ־2017 עמוק לתוך 2019.

 

זוכמן, למה חגיגה כפולה? גם ככה חסר לכם כסף.

"אין לי אולם לכנס בו את כל העובדים ולכן הייתי צריך לשכור אולם נפרד. חוץ מזה לא כולם נוסעים לאילת ולכן החלטנו לכנס בנפרד את כל האנשים".

ליאור גוטמן

 

אלי פפושדו מעדיף את הנימוסים הבריטיים

כחתן ביום חופתו התרגש שלשום יזם הנדל"ן והמלונאי אלי פפושדו לקבל אות הוקרה מלשכת המסחר ישראל־בריטניה. פפו, מייסד קבוצת מלונות ים סוף ויו"ר רשת מלונות פארק פלאזה באירופה, הקים את מלון ווסטמינסטר בלונדון, הנחשב לאחר המפוארים בעיר. העניקו לו את האות עו"ד אניטה לבינט, נשיאת לשכת המסחר ישראל־בריטניה, והשגריר הבריטי מתיו גולד.

 

אלי פפושדו אלי פפושדו

 

פפו, התרגשת?

"זה כבוד גדול. בכל זאת הקמתי שם תשעה בתי מלון וכ־2,000 חדרים".

 

איפה יותר קל להקים מלון, בלונדון או בתל אביב?

"תלוי, אני מאוד אוהב לעבוד בלונדון, אבל לגור תמיד העדפתי כאן".

 

זה מזכיר לי שרק באחרונה דיירים ברמת גן עצרו לך את הקמת מגדל ליד צומת עלית.

"זו טעות, כי בסוף המגדל יקום. נדמה לי שבישראל קצת יותר קנאים".

ליאור רוזנטל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x