שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דיבידנדים

דיבידנדים: שטראוס־קאהן ביקר בישראל בדיסקרטיות

ל"כלכליסט" נודע כי בשבוע שעבר העביר סדנה לבכירים בחברת "אסיה", המתמחה בניהול תיקים למשפחות אמידות. וגם: לרשימת התורמים לפריימריז של לאה נס בליכוד הצטרפו גם אנשי עסקים הקשורים לחברות שבעלה, שלמה נס, פירק בעבר

כתבי כלכליסט 09:5207.11.12

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר, דומיניק שטראוס־קאהן, שזכור בעיקר בגלל פרשת "החדרנית", ביקר בארץ בשבוע שעבר. ל"כלכליסט" נודע כי ביום חמישי האחרון העביר סדנה מצומצמת לבכירים בחברת "אסיה" - חברה בינלאומית המתמחה בניהול תיקים למשפחות אמידות, הפועלת בישראל בשנתיים האחרונות. בסדנה השתתפו גם כמה מהלקוחות הנבחרים של החברה שהגיעו במיוחד לישראל לכבוד האירוע. שטראוס־קאהן משמש יועץ חיצוני לקבוצה המנהלת תיקים בשווי 800 מיליון יורו.

 

דומיניק שטראוס קאהן דומיניק שטראוס קאהן צילום: בלומברג

 

בסדנה הרצה שטראוס־קאהן במיוחד על השוק האירופי והאמריקאי, והיה פסימי בקשר להתאוששות הכלכלה העולמית. הוא טען שעל הממשלות לנקוט צעדים ורפורמות, אחרת המצב יידרדר. עם זאת, באשר לשנה הקרובה הביע אופטימיות באומרו כי הוא לא צופה קטסטרופה כלכלית.

 

קאהן שהה בישראל במלון בוטיק דיסקרטי כדי לא לעורר תשומת לב, ודאג לשמור על פרופיל נמוך בעת ביקורו.

ארי ליבסקר

 

נאמנים זה לזה

עו"ד שלמה נס, שמשמש כנאמן או מפרק של כמה מהחברות הגדולות במשק, משקיף בימים אלו על מלאכה לא פחות חשובה: כיצד אשתו, ח"כ לאה נס, מגייסת כספים לפריימריז בליכוד. גובה התרומה המקסימלי המותר לפי חוק הוא 11 אלף שקל לתורם, ולאה נס גייסה עד כה תרומות בסכום של 166 אלף שקל. בין התורמים: משה ובלהה פודהורצר, לשעבר מבעלי טמפו, שתרמו 7,200 שקל; התעשיין גד פרופר ואשתו אסתר, שתרמו 3,600 שקל; והאחים הקבלנים משה ויגאל גינדי, שתרמו 11 אלף שקל.

 

שלמה ולאה נס שלמה ולאה נס צילום: יוסי זליגר

 

ברשימת התורמים מופיעים גם כמה שמות הקשורים לחברות שעו"ד נס פירק בעבר: האחים יאיר ועופר שבירו, שהיו הבעלים של חברת שבירו תעשיות זכוכית שנקלעה להקפאת הליכים ב־2002, תרמו 9,000 שקל כל אחד ובסך הכל 18 אלף שקל. רני צים, שרכש סניפים מרשת קלאבמרקט שקרסה ב־2005 ונס מונה כנאמן שלה, תרם 11 אלף שקל. יעקב בכרך, שהיה מנכ"ל פויכטונגר השקעות עד אוגוסט 2002 - המועד שבו החברה נקלעה להקפאת הליכים ונס מונה כנאמן שלה, תרם עם אשתו רינה 10,300 שקל.

 

ממשרדו של שלמה נס נמסר בתגובה כי "יעקב בכרך לא היה מעורב כלל בהליכי הפירוק בתיק פויכטונגר. ככלל, פריימריסטים ומשפחותיהם הקרובות מקבלים תרומות מידידיהם, שאותם רכשו לרוב מהיכרות בעבודה משותפת במהלך החיים, כל אחד במקצועו. אין כל פסול בכך כי אנשים אשר הכרנו במהלך עבודתנו ופיתחו עמנו קשרי חברות תרמו ללאה נס, שאת פעילותה הציבורית המבורכת הם מעריכים, כעבור שנים לאחר שהטיפול בעניינם הסתיים. בני אדם הם יצור חברתי ולכן הם מתיידדים תוך כדי עבודה, כאשר הידידות ממשיכה. מובן שכל התרומות, שהן בסכומים נמוכים יחסית, נעשו כחוק ודווחו בהתאם".

ענת רואה ותומר אביטל

 

המותג ארדן

השר להגנת הסביבה גלעד ארדן יקבל מארגון המותגים סופרברנדס "אות הצטיינות על תרומה לשינוי במשק הישראלי".

ערן יסעור מסופרברנדס ישראל, ממתי שר בישראל הופך למותג?

 

גלעד ארדן גלעד ארדן צילום: מיקי אלון

 

"מלבד הבדיקה שאנחנו עושים למותגים באמצעות מכון סקרים, לוועדת הבדיקה המורכבת מדקאנים יש בכל שנה אפשרות לבחור דמות ציבורית שתרמה לאיכות החיים של הצרכן. ארדן לתפיסתה תרם בפעולתו למען סביבה ירוקה".

 

שלשום ערך מועדון הסופרברנדס אירוע במסעדת כתית של השף מאיר אדוני, שהקדים את טקס חלוקת האותות. במרימי הכוסית נציגי מייקרות המחירים: איל מליס, משנה למנכ"ל תנובה; ג'יל גמון, מנכ"ל סוגת; רמי לוי; ואלי גידור, המשנה למנכ"ל שופרסל.

 

חשבון פשוט

למרות בחירתו הצפויה של דודי גולדברג לתפקיד נשיא לשכת רואי החשבון, לאחר שנשאר עם פרישתו של הנשיא המכהן דורון קופמן מההתמודדות, עדיין ניסו אתמול בלשכה לעורר קצת אקשן בבחירות לוועד המרכזי. בין 20 המועמדים שהתרוצצו אתמול בין הבוחרים בהאנגר 12 בגני התערוכה בניסיון לתפוס את אחד מ־15 המקומות היו יזהר קנה, מנחם רהב, איריס שטרק, עופר מנירב, אלינה פרנקל־רונן ואלי גולדשטיין.

 

דודי גולדברג, משעמם?

"אין ספק שברגע שהוכרזתי כנשיא המוטיבציה של האנשים קצת ירדה".

הדר קנה

 

גרינבוים מפתה את באלמר

במהלך כנס מיקרוסופט שלשום קפץ המנכ"ל סטיב באלמר לבקר את מנכ"ל יורוקום אילן גרינבוים בדוכן שלו. זה הראה לבאלמר את הסמארטפונים החדשים לומיה 920 ו־820 ואפשר לבאלמר להשתעשע בהם.

 

לפיני כהן שיר מזמור

3.6 מיליון שקל נתרמו באירוע שנערך שלשום באולם רקנאטי במוזיאון תל אביב לאמנות למען הקמת המרכז החדש למחלות כליה, השתלות כליה ויתר לחץ דם בבילינסון. במסגרת האירוע הושמעה יצירה מקורית שכתב במיוחד עבור האירוע המנצח גיל שוחט בהתאם לבקשתו של פיני כהן, יו"ר קרן נוי ויו"ר אמריקה ישראל המכהן גם כיו"ר עמותת הידידים של בית החולים. בנוכחים: יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי; מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק־עמינח; שלמה שמלצר; ואלפרד אקירוב. נעדר: הידיד דודי ויסמן, שגייס באותה עת תרומות בטקסס.

 

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x