$
רכב

אי־הוודאות סביב בטר פלייס הובילה לביטולי הזמנות

החברה טענה שמכרה 48 מכוניות ביריד מכירות, אולם הדחת המנכ"ל גרמה למחצית מהקונים להתחרט. בטר פלייס: "לא מכירים את נתון הביטולים הזה"

תומר הדר 08:1406.11.12

כמחצית מן ההזמנות למכוניות חשמליות, שנרשמו באירוע המכירות הראשון שקיימה בטר פלייס בחודש שעבר, בוטלו על ידי הלקוחות זמן לא רב לאחר שנפתחו. כך נודע ל"כלכליסט". 

בספטמבר האחרון הודיעה בטר פלייס על השתתפותה ביריד מכירות הרכב אוטומאניה של חברת הליסינג אלבר. במסגרת היריד הוצעו מכוניות הרנו החשמליות של החברה במסלולי ליסינג פרטי מיוחדים, במחיר של 1,990 שקל ל־36 חודשים. בתום היריד הודיעה אלבר כי מתוך 1,090 מכוניות שנמכרו ביריד, 48 היו מכוניות חשמליות של בטר פלייס.

 

רנו פלואנס חשמלית של בטר פלייס רנו פלואנס חשמלית של בטר פלייס

 

ממוצע ההזמנות החודשי של בטר פלייס מתחילת השנה הוא 49 מכוניות לחודש, כך שמדובר בהישג בלתי מבוטל. אלא שבמהלך חג הסוכות שבו התקיים היריד, הודיעה בטר פלייס על הדחתו של שי אגסי מתפקיד מנכ"ל החברה והחלפתו באוון ת'ורנלי האוסטרלי.

 

ל"כלכליסט" נודע שלאחר מכן פנו כמחצית מן הלקוחות שהתחייבו לחכירת מכונית חשמלית בליסינג פרטי, והחליפו את ההזמנה למכונית רגילה בעלת מנוע בנזין עקב חוסר ודאות בנוגע לעתיד החברה. ואכן, כשפורסמו שלשום נתוני איגוד יבואני הרכב, עלה מהם כי בטר פלייס מסרה באוקטובר, שכלל גם את מכירות היריד, רק 33 מכוניות חדשות. לדברי החברה שיעור המסירות הנמוך באוקטובר נובע מ"שיקוף של התהליכים המטלטלים שעברה החברה בחודש האחרון". עם זאת, זמן קצר לאחר הדחתו של אגסי התייחס מנכ"ל בטר פלייס ישראל משה קפלינסקי למבצע המכירות ואמר כי "מכרנו בשבוע האחרון 48 מכוניות חשמליות. אנחנו מרגישים תמיכה עצומה מהלקוחות שלנו והתעניינות רבה".

 

מאלבר נמסר: "הנתונים אינם מדויקים, חלק מההזמנות לכלי רכב חשמליים שבוצעו ביריד מומשו וחלקן עדיין בטיפול. מטבע הדברים, הזמנת רכב חשמלי נמשכת זמן רב יותר מרכב רגיל בשל הצורך להתקין עמדות טעינה בבית הלקוח".

 

מבטר פלייס נמסר: "היריד היה מוצלח לחברה כשקרוב ל־20% מהרכבים שנמכרו הנם רכבי פלואנס Z.E. אנו לא מכירים את נתון הביטולים כפי שדווח".

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x