$
דיבידנדים

דיבידנדים: הבגדים החדשים של שרון לנצמן

מי ששימשה עד לפני כשנה כסמנכ"לית שיווק בבנק הפועלים פתחה חנות לבגדי ילדים בתל אביב. וגם: חתן השמחה הכפול של עמירם פליישר

כתבי כלכליסט 09:2201.11.12
ילדים משלה אין לה, אבל זה לא מנע משרון לנצמן, מי ששימשה עד לפני כשנה כמנהלת הפרסום והתקשורת השיווקית בבנק הפועלים, לעשות תפנית דרמטית בקריירה שלה ולפתוח חנות לבגדי ילדים במרכז תל אביב בשם "לילי ותום". חבריה לקהילה העסקית קיבלו השבוע הודעות טקסט ממנה המפצירות בהם לעשות לייק לעמוד הפייסבוק של החנות וכמובן לבוא ולהתרשם מהבגדים.

 

חנות הילדים החדשה של שרון לנצמן חנות הילדים החדשה של שרון לנצמן צילום: אוראל כהן

 

"נראה לי שפשוט חלק מכם עוד לא ראו...", כתבה לנצמן בהודעת הטקסט שמבשרת על השינוי המפתיע בקריירה שלה. "חברים שלי. מזמינה אתכם ליהנות מההרפתקה הראשונה שלי. לילי ותום. חנות לבגדי ילדים. בטוחה שתמצאו שם דברים שתאהבו. אז תתחילו בלעשות לייק לעמוד... ומחכה לכם בחנות!". לנצמן הגיעה לבנק הפועלים ממשרד הפרסום פובליסיס אריאלי ב־2003 ונחשבה לאשת שיווק קשוחה. היא לא היססה להשתמש בעוצמה שהיתה בידיה, הודות לגודל תקציבי הפרסום של הבנק, במהלך משאים ומתנים עם משרדי פרסום, חברות הפקה וחברות מדיה.

 

כשנה לפני פרישתה מונה מעליה אלי כהן לתפקיד ראש מטה השיווק בבנק הפועלים, ומאז חל פיחות זוחל במעמדה בבנק. בינה לבין כהן התגלעו במהלך התקופה חילוקי דעות, והם לא ראו בכל המקרים עין בעין את ההתנהלות השיווקית והפרסומית הרצויה מבחינתו של הבנק. בסופו של התהליך, לנצמן היתה זו שסיימה את תפקידה.

לנצמן בחרה שלא להגיב.

ליאור רוזנטל

 

חתן השמחה הכפול עמירם פליישר

יועץ התקשורת עמירם פליישר ניצב משני צדי עסקת המיזוג המסתמנת בין ענקית האשלג הקנדית פוטאש לכיל, בשליטת עידן עופר. מחד הוא יועצו החיצוני הבכיר של בנימין נתניהו לנושאים כלכליים, אשר פוטאש מנסה לשכנע אותו כי יאפשר לה לרכוש את חלקה של משפחת עופר בכיל, ומאידך חברת הייעוץ הפרטית שלו מייעצת לכיל.

בשיחה עם "כלכליסט" הבהיר אתמול פליישר כי הוא לא מעורב כלל במגעים לעסקה, ומפאת הסכם לניגוד עניינים הוא לא עוסק בשום עניין שקשור לכיל: "אני מנוע ואני חתום על הסכם למניעת ניגוד אינטרסים", הדגיש.

 

עמירם פליישר עמירם פליישר צילום: גלעד קוולרציק

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", פליישר נשכר על ידי נתניהו ביוני 2011 כדי למנף את תחום ההסברה הכלכלית. פליישר מדברר את המהלכים הכלכליים של לשכת ראש הממשלה, ופועל בתיאום עם מנכ"ל משרד רה"מ הראל לוקר.

תומר אביטל

 

אורי יוגב מרטיב את הודו

גשם אין פה והכנרת לא ממש מלאה, אבל היום ממריאה להודו משלחת של ראשי משק המים כדי לסייע להודים במשבר המים שלהם.

 

אורי יוגב, הבעלים של חברת וויטווטר, הבעיות בבית נפתרו?

"התקדמנו מאוד, ובמידה רבה הבעיה נפתרה. זו כבר הפעם החמישית שבה אנחנו נפגשים עם ההודים".

 

אורי יוגב אורי יוגב צילום: אוראל כהן

 

מי במשלחת?

"שמעון בן חמו, מנכ"ל מקורות; הוגו צ'אופן, יו"ר ארד דליה; אבשלום פלבר, מנכ"ל הנדסת התפלה; יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים; וארל'ה מינקובסקי, משותפי פיטנגו".

 

מה הקשר של סרוסי ומינקובסקי לזה?

"בוחנים שיתופי פעולה עם ההודים בכל מיני תחומים".

 

מי בוחר את חברי הפורום?

"אהרון פוגל (יו"ר מגדל) עניין כל מיני ראשי תעשייה בישראל".

 

ומה יהיה ברכבת? מתי תחזור לתפקיד היו"ר?

כאן יוגב כבר בחר למלא פיו מים.

ליאור רוזנטל

 

מקרה נדיר: אוהד הפועל, מפקח על מכבי

פאר נדיר, מנכ"ל קניוני עזריאלי הידוע גם כאוהד מושבע של קבוצות הכדורגל והכדורסל של הפועל תל אביב, מונה לדירקטור מטעם עיריית תל אביב בחברת היכלי הספורט, המחזיקה בין היתר בנוקיה, האצטדיון הביתי של היריבה - מכבי תל אביב.

 

פאר, עכשיו תוכל להעביר את האוהדים של הפועל לנוקיה?

"(צוחק) זה לא יקרה. אבל אולי סוף סוף אוכל לסייע במציאת חלופה לאוסישקין".

 

הבנתי שתרמת סכום נאה לעמותת אוהדי הפועל השבוע?

"יותר מאשר כסף, אני שמח לתרום לקידום הספורט".

ליאור רוזנטל

 

העיקר ההשתתפות

בין אלפי משתתפי מירוץ נייקי נראו גם כמה פיגורות מהעולם העסקי־פוליטי. אהוד אולמרט (מקום 6304), שעוד לא החליט אם הוא רץ לכנסת, סיים את מירוץ ה־10 ק"מ בתוצאה 56:49 דקות. לא הרחק מאחוריו נראה גלעד שר (מקום 6638) עם 57:19, ובין האחרונים זיהינו את עו"ד יורם ראב"ד (מקום 16588) שנזקק לשעה ו־20 דקות להשלים את המסלול בצוותא עם אנשי משרדו.

 

ראב"ד, הסברים?

"אני עושה את זה בשביל הפאן, החוויה והחברותא. התוצאה לא משנה. אבל כל הכבוד לאולמרט שעקף אותי עם המאבטחים שלו".

 

אפרופו אולמרט, הוא עוד ישוב? היית בעבר איש קדימה ומקורב להנהגה.

"זו החלטה של אהוד. אני אשמח אם כן".

 

ומה יהיה עם הלקוח שלך דני דנקנר? אם אתה רץ, סימן שאתה רגוע?

"כמו כל נאשם הוא נאבק על חפותו. אני מאמין שיהיה זיכוי".

ליאור רוזנטל

 

אלישע ינאי שבר רגל

נשיא מוטורולה ישראל לשעבר, אלישע ינאי, שבר את הרגל בתאונת אופנוע קלה לפני שבועיים. זו גם הסיבה שלא טס כמתוכנן לניו יורק.

 

במשרד האוצר מבולבלים

שעות אחרי שמסר הודעה לעיתונות בנושא אפליקציה חדשה של ממשל זמין לאייפון, שלח משרד האוצר "בקשה דחופה" לעיתונאים למשוך תמונה שצורפה אליה בטענה כי מוצגים בה פרטים אישיים של אזרח ישראלי, ובהם מספר תעודת זהות. ואולם, בעקבות פניית "כלכליסט" בנושא אמרו באוצר כי מדובר רק במספר לצורכי בדיקה, שהמשרד לא מעוניין לחושפו מסיבות פנימיות. מבולבלים? "מדובר בנתוני טסט שנעשה בהם שימוש כדי להפעיל את האפליקציה, ואין לנו עניין שהם ייחשפו", אמרה לנו מנהלת מערך השיווק של ממשל זמין קרן קציר־שטיבל. "לא מדובר בפרטי זיהוי אמיתיים".

נרגענו? עם ההתנהלות של האוצר ממש לא בטוח.

עומר כביר

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x