שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דיבידנדים

דיבידנדים: דורון וייס יורד מהרכבת?

רשות החברות הממשלתיות טוענת שנמצאו פגמים במינוי וייס ליו"ר הרכבת ומתכוונת להמליץ על צעדים משמעתיים נגד כמה מחברי הדירקטוריון

כתבי כלכליסט 09:2425.10.12
רשות החברות הממשלתיות שלחה אתמול מכתב לחברי דירקטוריון רכבת ישראל, ובו הודיעה כי היא שוקלת לערב את משרד המשפטים בהליך מינויו של יו"ר רכבת ישראל דורון וייס - כך נודע ל"כלכליסט". על פי המסתמן, הרשות מצאה פגמים רבים בהליך מינויו של וייס ולכן הטיפול בנושא חורג מהשאלה מי יכהן בפועל כיו"ר, ועובר להתרכז בפעילות חלק מהדירקטורים בפרשה עצמה. על פי ההערכות, רשות החברות תבקש לפסול את המינוי ולא מן הנמנע שהיא תמליץ על נקיטת צעדים משמעתיים נגד חלק מחברי הדירקטוריון. כזכור, בתחילת אוגוסט נערכה ישיבה בדירקטוריון רכבת ישראל כדי למנות יו"ר פעיל לחברה. הישיבה התקיימה כשבוע בלבד לאחד ששר התחבורה ישראל כץ הודיע שהוא ממנה את וייס ליו"ר הרכבת במקומו של היו"ר הפעיל עד אז, אורי יוגב. כפי שנחשף ב"כלכליסט", הליך המינוי נחשד באי־סדרים רבים, לרבות בקשה להחלפת יוגב בווייס, שעליה היה חתום לא פחות מוייס עצמו, וכולל התנהלות תמוהה של חלק מחברי הדירקטוריון שנחשדו על ידי יועמ"ש הרכבת ירון זפט בניגוד עניינים. בשל הבעיות שהתעוררו לכאורה בהליך המינוי התבקשו חברי הדירקטוריון להגיב על ההאשמות, אולם למרבה הפליאה אלו ביקשו ליווי משפטי להסברים שהועברו לרשות החברות. מקורב לנושא מעריך שרשות החברות מעניקה למעשה לחלק מחברי הדירקטוריון אפשרות להתפטר לבד בטרם בדיקת משרד המשפטים תגלה מעשים ש"אינם כשרים".

ליאור גוטמן

 

דורון וייס דורון וייס

 

ג'ון פולסון תורם

מנהל קרנות הגידור ג'ון פולסון תרם 100 מיליון דולר לסנטרל פארק בניו יורק, בציינו כי מתנתו תועיל לכל תושבי העיר. מחצית מהתרומה תושקע בשדרוג הפארק, והמחצית השנייה תועבר לקרן הפארק ששווייה עומד עתה על 144 מיליון דולר. מדובר במענק הגדול פי שניים מהתקציב השנתי של הפארק, העומד על 46 מיליון דולר. בניגוד לנוהג, פולסון לא דרש הנצחה של שמו בפארק, מהלך שעשוי לתרום לשיפור תדמיתו, שכן פולסון צבר את הונו בעקבות הימור נגד שוק משכנתאות הסאב פריים ב־2007. על השקעתו זו ביסס מייקל לואיס את רב־המכר שלו, "השורט הגדול" והוא אף זכה לתשומת לב ממפגיני "אוקיופי וול סטריט" שבחרו בשנה שעברה להפגין מול ביתו.

סוכנויות הידיעות

 

התפקיד: מאתר מסמכים

משרד האנרגיה והמים החליט להחזיר לשורותיו את עמרם אזולאי, עובד לשעבר של מינהל הדלק, לצורך "סיוע לפרקליטות באיתור מסמכים משנות השישים, השבעים והשמונים של המאה הקודמת, שעסקו במכלול פעילויות משק הדלק בישראל". הסיבה: המדינה שוקלת לנהל תביעות נגד חלקם, אולם חומרי הרקע מסובכים להבנה כיוון שב־1988 בוצעה רפורמה במשק הדלק, ולכן נדרש מישהו ששהה במשרד באותה תקופה כדי שיסביר מה הפקידות הבכירה דאז ניסתה לעשות. הפתרון שמצאו הוא להעסיק את אזולאי ללא מכרז בעלות של כ־135 אלף שקל לשנה. במשרד האנרגיה מסבירים ש"מר עמרם אזולאי עבד במשרד במשך 37 שנה ומתעסק במשך יותר מעשור בהליך משפטי בין המדינה לבין ארבע חברות הדלק הגדולות, בזן ותש"ן. בשל ריחוק השנים, חלק גדול מהאנשים כבר אינם בין החיים, אחרים מבוגרים מאוד ולא ניתן לגייסם". כלומר, לפי המדינה, אזולאי הוא למעשה האדם היחיד שמכיר את הנושא מידיעה אישית ו"מסוגל לסייע להגנת המדינה בהליך המשפטי בצד העובדתי. לפיכך פנתה הפרקליטה המנהלת את התיק מטעם המדינה בבקשה מיוחדת להעסיקו בפעילות זו, ואף התקבל לכך אישור מנציבות שירות המדינה". בעניין שכרו של אזולאי מסבירים ש"הסכום שננקב הנו סכום מסגרת מקסימלי, שמתוכו ישולם השכר לפי שעות עבודה בפועל, בהתאם לתעריפי החשב הכללי. "אזולאי הנו עובד מסור, ולהערכת הגורמים המשפטיים בתיק סיועו הוא חיוני ביותר"', מסכמים שם.

ליאור גוטמן ותומר אביטל

 

שר האנרגיה והמים עוזי לנדאו שר האנרגיה והמים עוזי לנדאו צילום: מירו ממן

 

מי עובד איפה?

חודשיים לאחר שהושלמה החלפת הבעלות בבית הדיור המוגן היוקרתי שבעת הכוכבים בהרצליה עורכת הרוכשת, חברת בית הזהב הציבורית, שינויים בראש הפירמידה. אורנה בן נון (48), ששימשה בשלוש השנים האחרונות מנהלת של הסניף הכפר סבאי של המתחרים, מגדלי הים התיכון, תחליף את אברהם אלון ששימש מנהל שבעת הכוכבים בשנתיים האחרונות.

 

גולן רובינשטיין, מבעלי בית הזהב, זורע זרעים חדשים?

"כן, מינינו הנהלה משלנו כדי ששבעת הכוכבים יעמוד בסטנדרטים של הקבוצה. יש לה ניסיון רב בתחום".

 

אבל אלון היה יועץ שיווקי של הבית מיום הקמתו וניהל אותו בשנתיים האחרונות.

"אלון ייתכן שיישאר אצלנו בדרג ייעוצי".

 

מי המליץ לך על אורנה?

"אנחנו בברנז'ה יודעים מי טוב ומי לא".

ליאור רוזנטל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x