שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דיבידנדים

דיבידנדים: מילים רבות ללא כיסוי

יו"ר ההסתדרות עופר עיני וסגנו אבי ניסנקורן נקנסו ב־200 שקל כל אחד על ידי בית המשפט לאחר שהעבירו תגובה מפורטת מדי לתביעה נגדם

כתבי כלכליסט 08:3623.10.12
יו"ר ההסתדרות עופר עיני וסגנו אבי ניסנקורן למדו ביום ראשון האחרון לדבר קצר. בית הדין האזורי לעבודה בירושלים חייב אותם בתשלום שכר טרחת עו"ד של 200 שקל כל אחד, רק משום ששלחו תגובה ארוכה מדי לעתירה נגדם.

 

ההחלטה החריגה התקבלה בתיק של חברי ועד בנק ישראל, דוד וזנה ושאול פרל, נגד בכירי ההסתדרות וועדת המשמעת שלה. השניים עתרו לבית הדין לאחר שנפסלו מלשמש כחברי ועד בהסתדרות הכללית ולהשתתף בבחירות אליו, בין השאר משום שהצטרפו להסתדרות הלאומית - יריבתה המרה של ההסתדרות הכללית.

 

עופר עיני עופר עיני צילום: אוראל כהן

 

השופטת שרה שדיאור הורתה בדיון קודם לעיני ולבכירי ההסתדרות להשיב לבקשת שני חברי הוועד לדחיית הבחירות בתגובה של שני עמודים בלבד. "אולם הללו השיבו על פני שמונה עמודים", רטנה השופטת בהחלטתה נגד עיני ובכירי ההסתדרות האחרים. "עניין זה לא ראוי הוא, אולם תרופתו חיוב המשיבים בהוצאות".

בהסתדרות אמרו לנו כי הקנס אינו אישי, וכי בכוונתם לערער על ההחלטה.

מיקי פלד

 

נוחי לא לבד

בשבועות הקרובים מתכוונת נציגות בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות לעלות שלב בקמפיין נגד בעלי השליטה בחברה: נוחי דנקנר ומשפחות מנור ולבנת. ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים ראיינה הנציגות - המורכבת מהמוסדיים פסגות, גלעד, הראל ואקסלנס - כמה משרדי יחסי ציבור, כדי שאלה ישקפו את עמדותיהם בתקשורת. שלושה משרדים הגיעו לישורת האחרונה, מאחר שקשה למצוא משרדים שלא עובדים עם חברות הקשורות באי.די.בי. לבסוף נבחר בני כהן מרימון כהן שינקמן. מלבדו התמודדו: אמיר דן ממשרד דן־אורן שדברר את אהוד אולמרט; ואליענה פישלר, שעובדת בין היתר עם בנק ירושלים ומשרד רואי חשבון פאהן קנה.

 

אחת המטרות המרכזיות של הקמפיין שמתכננים המחזיקים היא לתקוף את משפחות מנור ולבנת, ולקרוא להן להזרים כספים לקבוצה לאחר שבשנים האחרונות משכו מהחברה דיבידנדים גבוהים. גם דנקנר עצמו צפוי לספוג לא מעט אש.

גולן חזני

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: יונתן בלום

מיכאל סלע נדלניסט

תגידו מזל טוב למיכאל סלע, אוטוטו בן 90, המוכר כממציא תרופת הדגל של חברת טבע, הקופקסון, ונשיאו לשעבר של מכון ויצמן. ל"כלכליסט" נודע כי לפני כחודש רכש במגדל השופטים היוקרתי בתל אביב דירה בקומה ה־14 בתמורה לכ־14 מיליון שקל. בין שכניו בבניין, הממוקם בפינת הרחובות שאול המלך ואבן גבירול, אפשר למצוא את שרי אריסון, המחזיקה בטריפלקס; יו"ר בנק לאומי לשעבר איתן רף; בעלי אימפריית אתרי הסקס מולי ליטבק; עו"ד יהודה רוה; ראש אמ"ן לשעבר עמוס מלכא; והזמר צביקה פיק. בנוסף שר הביטחון אהוד ברק ורעייתו נילי פריאל שוכרים דירה בתמורה ל־25 אלף שקל בחודש.

 

פרופ' סלע, אתה עוזב את הדירה במכון ויצמן?

"חס וחלילה".

 

אז זו בעצם דירה להשקעה?

"אני לא מוסר יותר פרטים".

ליאור רוזנטל

 

יהודה רוה רועה

ביום חמישי האחרון השתתפו כל עובדי משרד יהודה רוה ושות' ביום גיבוש באתר נאות קדומים. רוה עצמו הלהיב את עובדיו כשהוביל עדר כבשים במסגרת אחת הסדנאות, ואף הצטיין בפעילות החץ וקשת.

 

יהודה רוה יהודה רוה צילום: עמית שעל

 

הדילמה של שמעון מזרחי

קבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב מתכוונת להשיק בשבוע הבא בושם על שמה. ל"כלכליסט" נודע כי הוא יוצא בגרסת 100 מ"ל תמורת מחיר שוק זול יחסית: 140 שקל.

 

שמעון מזרחי, יו"ר הקבוצה, כבר התנסית?

"האמת היא שעדיין לא קיבלתי אותו, אז לא".

 

במה אתה משתמש בינתיים?

"מה, אין קצת פרטיות לבן אדם?".

 

לא.

"אני משתמש באותו אפטרשייב כבר 40 שנה. ארמיס".

 

דילמה לא פשוטה. איך תפתור אותה?

"אני אנסה את הבושם של מכבי ונראה".

ליאור רוזנטל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x