$
משפט

ביה"ד: הבחירות ללשכת רואי החשבון יתקיימו במועדן

ביה"ד של הלשכה הכריע והבחירות יתקיימו ב-6 בנובמבר בניגוד לבקשת הנשיא דורון קופמן לדחותן ל-6 בדצמבר

הדר קנה 12:3122.10.12

בית הדין של לשכת רואי החשבון הכריע: הבחירות ללשכת רואי החשבון יתקיימו במועד שנקבע, 6 בנובמבר, ולא חודש אחרי, כפי שביקש הנשיא הנוכחי דורון קופמן.  

 

 

עם זאת, קופמן לא מתכוון לוותר ובכוונתו להגיש ערעור על הקביעה לבית הדין המחוזי בתל אביב. בין קופמן לחברי הוועד המרכזי של הלשכה יש ויכוח על קיום מועד הבחירות. קופמן ביקש לדחותן בחודש - ל-6 בדצמבר וחברי הוועד המרכזי ביקשו לקיים את הבחירות במועד שנקב בישיבת הוועד- בנובמבר.

 

בשבוע שעבר הגיע הנושא לבית הדין לאחר ששניים מחברי הוועד המרכזי של לשכת רואי החשבון רו"ח מנחם רהב ורו"ח יזהר קנה הגישו תביעה נגד הנשיא הנוכחי קופמן. בתביעה טענו השניים כי קופמן מנסה להכשיל את הליך קיום הבחירות המועד עליו הוסכם (6 בנובמבר), בין היתר באמצעות עיכוב משלוח ההודעה על על מועד הבחירות.

 

הסיפור התחיל במכתב שקופמן שלח למנחם רהב, מזכיר הכבוד של הלשכה. קופמן העלה טענות על כך שההודעה לחברים על מועד הבחירות נשלחה לאחר המועד החוקי להגשת מועמדות. דבר שלטענתו "עומד בסתירה גמורה לתקנון הלשכה ועל כן דגל שחור של אי חוקיות מתנוסס מעל ראשו".

 

רהב, אליו נשלח המכתב, טען בתביעה הנוכחית כי קופמן עצמו הוא זה שהכשיל את משלוח המכתב בזמן וללא תום לב: “שכן העיכוב בשליחה נבע מן הצורך באישורו טרם הפצה". עוד טענו בתביעה כי קופמן מנסה להכשיל את קיום הבחירות במועד שנקבע להן והם מבקשים כי בית הדין יורה על קיום הבחירות בזמן.

 

מנשיא הלשכה דורון קופמן נמסר בתגובה: "בית הדין של הלשכה קיבל החלטה במעמד צד אחד בחוסר סמכות ולמעשה לא דן בעתירה כלל, אלא נתן פרשנות לסטנוגרמה שהושגה בפניו וקבע שעל-פיה ההחלטה לקיום הבחירות ב 6.11 נותרה ללא שינוי. ואולם, כפי שנשיא הלשכה הודיע לפני כן, כאשר עצר את הבחירות משום שסבר שלשכת רו"ח לא תנהל מעשים ופעולות בניגוד ולתקנון כל עוד הוא נשיא הלשכה. מכיוון שקיום בחירות ב -6.11 הוא בניגוד לוק לתקנון ולעקרונות השוויון והצדק במדינת ישראל – הוא פנה לבית המשפט שזה יבטל את ההחלטה של בית הדין שהתקבלה בחוסר סמכות ויאפשר קיום ישיבה בהקדם אשר בה יידון קביעת מועד הבחירות עוד בשנה זו בהתאם לתקנון ולפי כל דין וכדי לשמור את מעמדה של הלשכה וחבריה. במידה והבחירות יתקיימו ב -6.11 לא תתאפשר הזדמנות לרואי חשבון להגיש את מועמדותם לוועד המרכזי של הלשכה. ככל הנראה, מכאן מגיעה ההתעקשות של הצד השני לקיים את הבחירות במועד זה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x