$
משפט

החקירה הנגדית של עו"ד יוסי שגב נמשכת: "רם הרדי הוזה, וגם וינרוט לא אמר אמת"

שגב, המואשם בהתחמקות מתשלום מע"מ על שכר הטרחה שקיבל בתיק אייזנברג, תקף בחקירתו הנגדית את עדויותיהם של רם הרדי ועו"ד יעקב וינרוט. התובע לשגב: "אתה משקר לבית המשפט במצח נחושה"

ענת רואה 08:4117.10.12

התובע במשפטו של פרקליט הצמרת עו"ד יוסי שגב, המואשם בהתחמקות ממע"מ בסכום של 2.8 מיליון שקל, הטיח בשגב בחקירתו הנגדית כי הוא "משקר במצח נחושה לבית המשפט", לאחר שגילה, לטענתו, ששגב העיד לכאורה ממקור ראשון על אירועים שבדיעבד התברר שבאותם מועדים הוא שהה בכלל בחו"ל. בתגובה, הודה שגב כי ייתכן ששהה בחו"ל, אך טען שלא שיקר אלא העיד לפי דיווחים שנמסרו לו בזמן אמת.

 

"זקוק לתרופות נגד הזיות"

 

החקירה הסוערת התקיימה בשבוע שעבר בפני השופטת יעל פרדלסקי מבית משפט השלום בת"א. שגב מואשם כי התחמק ממע"מ על שכר הטרחה שקיבל מלאה אייזנברג בגין שירותים שהעניק לבתה, ליז הרדי, במסגרת סכסוך הירושה לאחר מותו של שאול אייזנברג ב־1997. לפי כתב האישום, מאחר שהרדי היתה תושבת ישראל, שגב היה צריך לשלם מע"מ על שכר הטרחה, אך הוא טען בפני רשות המסים כאילו הלקוחה היתה לאה, רעייתו של אייזנברג, שהיא תושבת חוץ, וכך התחמק ממע"מ. לפי שגב, מי שנהנתה משירותיו היתה לאה ולכן הוא לא עבר כל עבירה.

 

מאחר שליז הרדי הלכה לעולמה לפני שנתיים, מי שזומן להעיד היה בנה, רם הרדי, שהעיד בזמנו נגד שגב וסיפק פרטים לגבי פגישה מסוימת שהתקיימה אצל שגב שבה לטענתו הוא היה נוכח. שגב הגיב בבוטות, האשים את הרדי שהוא "משקר", "הוזה" ו"זקוק לתרופות נגד הזיות", וטען שהפגישה שתיאר הרדי לפרטיה מעולם לא התקיימה, ושזו היתה חתימת הסכמים באמצעות פקס בין עורכי הדין. שגב: "אני אישית קיבלתי על ידי שליח את ההסכם החתום מלאה אייזנברג. ובתה ליז חתמה על ההסכם במשרדי. כשהיא אינה מלווה על ידי איש".

 

עו"ד יוסי שגב. לא מתרגש מהרמת הקול של התובע עו"ד יוסי שגב. לא מתרגש מהרמת הקול של התובע צילום: אוראל כהן

 

 

בחקירה בשבוע שעבר שב התובע, עו"ד אורי שפיגל, וביקש משגב לאשר שהרדי אכן לא התלווה לליז הרדי כשזו הגיעה למשרד שגב. שגב השיב: "בוודאות אגיד שהילד בן ה־26 לא היה פעיל באותה עת. השבתי כבר לשאלה זו. יש לך נטייה לחזור על שאלות שוב ושוב". אז הטיח התובע בשגב: "אתה נמצא על דוכן העדים בתור נאשם ואתה משקר במצח נחושה בפני ביהמ"ש". לדברי התובע, טענת שגב כי "קיבל אישית את ההסכם", וכן עדותו על החתימה ועל היעדרו של רם הרדי מהפגישה של שגב עם ליז הרדי, אינן יכולות להיות נכונות, משום ששגב כלל לא היה בארץ באותם ימים וחזר לישראל רק בחלוף שבוע. "כל החקירה הזדונית שלך לעד רם הרדי, שאתה מעליל עליו עלילות כאילו הוא הוזה וחולה, כשלמעשה לא היית בארץ באותה תקופה, איך אתה מסביר זאת?", הטיח התובע.

 

שגב הגיב: "הרמת הקול שלך לא עושה עליי רושם. מעשרות אלפי עמודים מצאת שחזרתי לארץ מספר ימים לאחר האירוע ולכן הזיכרון שלי של מה שהיה אינו מדויק. כהרגלך, במקום לעסוק במהות, אתה עוסק בצורה". לטענתו, אף אם לא היה בארץ, טענותיו נכונות, ויש לו שורת עדים שתאשר זאת, ואם היה בחו"ל, הרי שקיבל עדכון מלא ומדויק. לדברי שגב, כשלא היה במשרדו בתל אביב, היה במשרדו בספינה, ומאז 1997 יש על הספינה פקסים וטלפונים והוא עסק בניסוח ההסכם מהספינה, "ולכן זה המקור לידיעה שלי של כל הדברים שהעדתי עליהם".

 

בהמשך הטיח התובע: "נראה לי שמי שהוזה זה לא הרדי אלא אתה. מדוע אדם כמו הרדי, חסר כל אינטרס במשפט הזה יבוא וישקר?". שגב: "מדוע בכלל אנשים משקרים? האדם (הרדי) בתרופות נגד הזיות... אני חושב שהיה לו אינטרס. אבל זו לא השאלה. השאלה אם הוא שקרן או לא — והוא שקרן".

 

בהמשך עימת התובע את שגב עם דברים שאמר עו"ד יעקב וינרוט שהעיד בחקירתו ששגב מעולם לא ייצג את לאה אייזנברג אלא רק את ליז הרדי. שגב: "וינרוט אמר שלא ייצגתי את לאה פורמלית. האדון וינרוט בחקירתו במע"מ אמר ש'בכלל לא ניתן שירות על ידי שגב ללאה'. שום שירות. וכשהוצגו לו מסמכים והוא נשאל אם אמר אמת במע"מ או בחקירה, הוא הודה שאת האמת אמר בחקירה ולא במע"מ".

 

 

עו"ד יעקב וינרוט ועו"ד יוסי שגב. שגב תקף את עדותו של וינרוט עו"ד יעקב וינרוט ועו"ד יוסי שגב. שגב תקף את עדותו של וינרוט צילום : אוראל כהן יובל חן

 

"גזרתי על עצמי חובה"

 

בחקירתו של וינרוט בביהמ"ש הוא תמך בגרסת התביעה נגד שגב, וטען כי אף אם שגב ייצג בעקיפין את לאה אייזנברג, הרי שמעולם לא חלו עליו חובות אתיות של עו"ד־לקוח, מה שמוכיח לטענת וינרוט שלאה לא היתה לקוחה של שגב. שגב בהתגובה לדברים: "וינרוט אמר שלא הייתי חייב בחובות אתיות כלפי לאה. אני חולק על כך. הייתי מחויב לתת לה שירות משפטי בלעדי, אבל זה בגלל חיוב שאני לקחתי על עצמי. מצפוני אמר לי שאני חייב לשמור על האינטרסים של לאה, גם אם זה פוגע באלה של ליז. גזרתי על עצמי חובה לשמור על האינטרסים של לאה בכל דבר". חקירתו הנגדית של שגב נמשכת גם השבוע ובדיון אתמול הודיע שגב שהוא יבקש לזמן לעדות מטעמו את לאה אייזנברג כדי שתפריך את טענותיו של הרדי ושל התביעה, ותאשר כי היא היתה הלקוחה שנהנתה משירותיו.

 

ממשרד עו"ד וינרוט לא נמסרה תגובה על דברי שגב.

  

שגב: "למה הרדי שיקר? אני חושב שהיה לו אינטרס. אבל השאלה אם הוא שקרן או לא, והוא שקרן. האדון וינרוט בחקירתו במע"מ אמר שלא נתתי שירות ללאה' ואחר כך הודה שלא אמר אמת"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x