$
משפט

המחוזי נעתר לבקשת העובדים: צו פירוק לחברת הרהיטים 5 נגרים

העובדים טענו כי הרשת, שסגרה את סניפיה בחודש מאי, חייבת להם כ-700 אלף שקל דמי הודעה מוקדמת, פיצויי פיטורין וזכויות סוציאליות

יצחק דנון 13:5110.10.12

בית המשפט המחוזי נתן צו לפירוק חברת הרהיטים 5 נגרים, זאת לבקשת עובדי החברה ובהסכמת כונס הנכסים. בהחלטת השופט אילן שילה נקבע כי עו"ד אלונה באומגרטן המייצגת את בנק איגוד תתמנה לתפקיד המנהלת המיוחדת ובין יתר תפקידיה תבדוק את תביעות החוב של עובדי החברה.

 

עוד נקבע בצו הפירוק כי נושאי המשרה בחברה יתייצבו במשרד הכנ"ר על מנת למסור כל מידע שיידרש בנוגע לעסקי החברה וכן יתייצבו מנהלי החברה לחקירה במשרדי הכנ"ר כל אימת שיתבקשו לכך על ידי הכנ"ר.

 

רשת הרהיטים 5 נגרים רשת הרהיטים 5 נגרים צילום: שאול גולן

 

בקשת הפירוק של העובדים הוגשה בראשית חודש יוני ונטען בה כי החברה ניהלה רשת של 7 סניפים לעיצוב ושיווק רהיטי מטבח ורהיטי ילדים והעסיקה כ-35 עובדים. עוד נאמר בבקשת הפירוק כי החברה נוסדה כבר בשנות ה-50 על ידי האב עזיז ענביאן וכי בעלי החברה הנוכחיים הינם בנו יורם עינב, אשת אחיו המנוח אלברט ענביאן ושני ילדיו.

 

לדברי העובדים, בעקבות קשיים תזרימיים וכלכליים אליהם נקלעה החברה, היא סגרה במחצית חודש מאי השנה במפתיע את סניפיה והודיעה לעובדיה שלא להתייצב לעבודתם וזאת ללא קבלת מכתבי פיטורים. העובדים טענו בבקשת הפירוק כי החברה נותרה חייבת להם כ-700,000 שקל בגין דמי הודעה מוקדמת, פיצויי פיטורים, וזכויות סוציאליות נלוות.

 

לדברי העובדים, החברה הינה כיום חדלת פירעון ובהתאם למידע שברשותם, היא חייבת למעלה מ-10 מיליון שקל לבנקים, לקבלני המשנה שייצרו את הרהיטים ולספקים ואין בידה מקורות לתשלום חובות אלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x