$
רכב

לראשונה: מועדון צרכנות מציע מכוניות "אפס קילומטר" של חברת ליסינג

שלמה SIXT מציעה לחברי מועדון הצרכנות "הוט" מגוון דגמי מכוניות חדשות עם במחירים נמוכים ממחירי היבואן

תומר הדר 09:2123.09.12

בחודשים האחרונים הפך הסחר במכוניות "אפס קילומטרים" מחברות ליסינג מפעולה המתבצעת בשקט ומתחת לשולחן, הרחק מעיני יבואני הרכב לגלוי לחלוטין, כעת בחברות הליסינג מעלים הילוך.

 

ל"כלכליסט" נודע, ששלמה SIXT מציעה לחברי מועדון הצרכנות "הוט" מגוון דגמי מכוניות חדשות עם "אפס קילומטרים" במחירים נמוכים ממחירי היבואן. זהו המקרה הראשון בו חברת ליסינג גדולה חוברת למועדון צרכנות המציע בדרך כלל רכבים חדשים ישירות מיבואני הרכב.

 

מגרש מכירה של שלמה SIXT (ארכיון) מגרש מכירה של שלמה SIXT (ארכיון) צילום: יריב כץ

 

כך לדוגמה, מציעה שלמה SIXT לקוחות הוט שישלמו במזומן את מאזדה 3 החדשה במחיר של 108 אלף שקל במקום 123 אלף שקל. פורד פוקוס מוצעת באותו מבצע ב-117,650 שקל במקום 123 אלף שקל. יצוין כי על פי מחירון, בעת רכישת רכב חדש "אפס קילומטרים" יש להוריד כ-12% ממחיר הרכב, אך במקרה של המאזדה מדובר בהנחה גדולה יותר.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" בשבוע שעבר, גם יפנאוטו יבואנית סובארו מוכרת בימים אלה מכוניות סובארו XV בהנחה משמעותית דרך שלמה SIXT. הסיבה העיקרית למצב זה, בו הסחר במכוניות "אפס קילומטר" כבר אינו מתבצע בסתר הוא מתן גושפנקה לדבר על ידי יבואני הרכב.

 

לאחר שנה קשה, היבואנים מצויים בחלקם במצב בו עליהם להיפטר ממלאים נרחבים שבקרוב ירשמו כיד שנייה לאחר שתחלוף שנה ממועד הגעתם לישראל. יבואני הרכב מעדיפים למכור את הרכבים לחברות הליסינג מאשר למכרם לציבור הרחב בהנחה משמעותית.

 

לחברות הליסינג יש תמריץ נוסף להעניק על מכוניות אלה הנחה: מינואר הקרוב בחברות הליסינג יוכלו למכור מכוניות "אפס קילומטר" בלי לרשום עליהן יד - מה שיהפוך את המלאי הנוכחי של מכוניות אפס קילומטר שבידיהן לסחורה נחותה, מכיוון שהן כבר נחשבות למכוניות מיד שנייה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x