$
רכב

שיא הנחות חדש: סובארו חדשה ב-23 אלף שקל פחות מהמחירון

גורמים בענף: מבול המבצעים על רכבי "יד ראשונה אפס קילומטרים" נובע ממהלך של משרד התחבורה לפיו הלקוחות שירכשו מחברת הליסינג יהיו בעליו הראשונים של הרכב ולא "יד שנייה"

תומר הדר 16:3520.09.12

אתרי הקופונים והמכירות הפומביות זכו בחודשים האחרונים לתגבור משמעותי בדמות הצטרפותן של חברות ליסינג רבות המציעות את מרכולתן לכל דורש.

 

בדרך כלל המרכולת המדוברת היא מכוניות חדשות "אפס קילומטר" שמוצעות בהנחה ממוצעת של כ-10%, הנחה שלמעשה משקפת את הערך שיש לנכות ממחיר

המכונית על פי מחירון לוי יצחק במקרה של מכירה מחברת ליסינג, אך לעיתים ניתן למצוא ברשת מכוניות במחירים נמוכים במיוחד, הרבה מעבר לרמה המקובלת בשוק.

 

מחירים אלה משקפים מספר תרחישים אפשריים, כגון מצב בו יבואן רכב ביצע גיול של מכוניות, כלומר רישומן על שם חברת ליסינג זמן קצר לפני שהגיעו לגיל שנה. במקרה המדובר ניתן לרכוש מחברת שלמה SIXT את רכב הכביש שטח סובארו VX בהנחה של לא פחות מ-23 אלף שקל ממחיר המחירון הרשמי (162 אלף שקל), כלוצר בכ-139 אלף שקל.

 

הרכישה מתבצעת באמצעות אתר המכירות הפומביות BUY2. הרכב, מדגישה המודעה למניעת טעויות, הוא מודל 2012 עם אפס קילומטרים שהיד הראשונה ברישיונו היא חברת שלמה SIXT.

 

לדברי גורמים בענף הליסינג, אחת הסיבות למבול של מבצעים על רכבי "יד ראשונה אפס קילומטרים" שיצוצו בחודשים הקרובים היא מהלך של משרד התחבורה לפיו מתחילת שנת 2013 מכוניות אפס קילומטר כבר לא יצטרכו להירשם על שמה של חברת הליסינג - כלומר, הלקוחות שירכשו מחברת הליסינג יהיו בעליו הראשונים של הרכב ולא "יד שנייה". עקב כך נדרשות חברות הליסינג להיפטר במהירות ממכוניות אפס קילומטרים שברשיונן כבר מופיעה יד, מאחר והלקוחות לא ירצו לרכוש אותן בשנה הבאה.

 

מיפנאוטו נציגת סובארו בישראל נמסר: "הנושא ידוע ומוכר בנציגויות הרכב השונות בישראל. יודגש כי הרכב נמכר כיד שניה בליסינג, דבר אשר מקבל ביטוי במחיר".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x