$
קריירה

עובדי שדות התעופה איימו בשביתה, והאוצר חתם על הסכם העבודה

עובדי רשות שדות התעופה איימו להשבית כליל את התנועה האווירית לישראל וממנה בטענה כי הופר הסכם העבודה שסוכם עקרונית לפני שבועיים; לבסוף נחתם ההסכם והפעילות בנתב"ג שבה לסדרה

מיקי פלד 00:0612.09.12

ועד עובדי רשות שדות התעופה איים להשבית הלילה בחצות באופן מוחלט את המרחב האווירי של ישראל, אך ברגע האחרון נמנע הדבר בזכות חתימה על הסכם העבודה שעקרונותיו סוכמו עם משרד האוצר כבר לפני כשבועיים. .

 

עובדי רשות שדות התעופה כבר שיבשו היום (ג') בצהריים את הפעילות בנתב"ג, דבר שמנע את יציאתן של 10 טיסות מהשדה. נחיתות המשיכו להתבצע כרגיל. במקום נוצר עומס גדול של נוסעים, שחלקם המתינו שעות רבות ליציאת הטיסה שלהם. בהמשך הפסיקו העובדים את השיבושים, ואיימו לחדשם אם ההסכם לא ייחתם.

 

העובדים טענו כי הסכם העבודה לא מיושם וכי נוצר עומס עבודה לקראת החג בשל מחסור בכח אדם ופיטורי עובדים זמניים. בהסכם אמור להיות מיושם פתרון לגבי יצירת קופה נפרדת לכספי הפנסיה שלהם והשוואת שכר בין עובדים העושים עבודה דומה.

 

עומס בנמל התעופה בן גוריון עומס בנמל התעופה בן גוריון צילום: יסמין גיל

 

משא-ומתן התנהל בין רשות שדות התעופה לאגף הממונה על השכר במשרד האוצר, במטרה להגיע להסכמות שיאפשרו את חזרת העובדים לעבודה סדירה, וכך אכן היה לבסוף.

 

מרשות שדות התעופה נמסר כי "בהסכם העבודה התעוררו פערים בשכרם של קבוצת עובדים ותיקים ברמות שכר נמוכות. על בסיס ההסכמה לתיקון הפערים, הוארך הסכם העבודה הקיבוצי בשנה מסוף חודש מרץ 2014 לשנת 2015".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x