שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הוועידה הכלכלית המרכזית 2012

רון טל: "הצורך האמיתי הוא להעלות את תעריף החשמל ב-46%"

יו"ר חברת החשמל אמר בוועידה הכלכלית המרכזית של "כלכליסט", כי יש לו הצעת יעול לממשלה - "שבפעם הבאה יהיה רק שר אחד לאנרגיה ולסביבה. זה יחסוך לכולנו"

ליאור גוטמן 14:3811.09.12

"התחלנו את השנה עם תקציב דלקים של 11 מיליארד שקל ובגלל הגז המצרי הוא קפץ ל-23.3 מיליארד שקל. בלעדי האוצר, הגנת הסביבה ותש"ן (תשתיות נפט, שאחראית על הולכת דלקים - ל"ג) לא היינו שורדים את הקיץ. כך אמר יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל במושב האנרגיה של הוועידה הכלכלית המרכזית

של "כלכלסיט" ובשיתוף מכון האנרגיה והסביבה שנערכת היום (ג') בתל אביב.

 

"במחוזותינו פרגון היא נקודת חולשה אבל הפעם כולם תרמו להצלת משק החשמל בקיץ. אני לא יודע כמה אנחנו מרוצים מהמשבר במשק החשמל אבל המורכבות שלו היא מהקשות שהיו במדינה כי רזרבות הייצור הן 5% ומטה. ברזרבה כזאת להגיע למצב שאין הפסקות חשמל בקיץ זה לא מובן מאליו", אמר רון טל.

 

לדברי יו"ר חברת החשמל, מאז 1996 הפרידה המדינה בין תעריף החשמל לעלויות הייצור החברה במשבר פיננסי. "החברה היא ממשלתית והיא תמשיך לספק חשמל גם כשזה לא כלכלי. כדי לפתח את המשק אתה חייב לגייס כסף והגענו להתחייבויות של 69 מיליארד שקל. אם היינו חברה פרטית לא בטוח שהיינו מספקים את כל החשמל. גם ב-2011 וב-2012 התעריף עלה ב-25% אבל הצורך האמיתי, זה שהיה מכסה את הדלקים, הוא להעלות את התעריף ב-46%", גילה לכולם. לטענתו, כשיגיע הגז מקידוח תמר באפריל 2013 הבעיה התזרימית תעלם, אולם החברה עדיין תצטרך לעבור שינוי ארגוני".

 

רון טל סיכם את דבריו ואמר: "יש לי הצעת יעול לממשלה - שבפעם הבאה יהיה רק שר אחד לאנרגיה ולסביבה. זה יחסוך לכולנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x