$
הוועידה הכלכלית המרכזית 2012

סגן שר האוצר: "רוחות המלחמה סביב סוגיית איראן והמחאה החברתית מגבירים את חוסר הוודאות"

ח"כ יצחק כהן בוועידה הכלכלית המרכזית של "כלכליסט": "המסלקה הפנסיונית שצפויה לתחיל לפעול באמצע 2013 תתרום לשכלול השוק הפנסיוני ותוזיל את העלויות הכרוכות בניהול הפנסיוני לטווח הארוך. עם זאת העבודה עוד רבה"

תומר אביטל 13:3811.09.12

"העת האחרונה מתאפיינת בחוסר ודאות וזה משפיע על ענף הביטוח והפיננסים", כך הכריז היום סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס) בוועידה הכלכלית המרכזית של "כלכליסט" המתקיימת במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בת"א. סגן השר ניצל את הבמה כדי לקרוא ל"פעילות מתואמת בין ארבעת הרגולטורים האחראים על הענף".

 

ח"כ יצחק כהן ח"כ יצחק כהן צילום: נמרוד גליקמן

 

כהן מנה בין היתר את "רוחות המלחמה הנושבות סביב הגרעין האיראני", והמחאה החברתית על יוקר המחיה כגורמים המובילים להגברת חוסר הוודאות והצהיר כי "נקודת המוצא בדיון סביב יוקר המחיה היא שתחרות חופשית ואפקטיבית מהווה הגנה על ציבור הצרכנים. התחרות תורמת להקצאה יעילה של משאבים במשק ועל יסוד תפיסה זו פועלת הממשלה".

 

לדברי כהן הרגולטורים פועלים לנקיטת צעדים להגברת התחרות. "פעילות האוצר בחודשים האחרונים כללה צעדים להגנת ציבור הצרכנים כגון קביעת תקרת דמי ניהול, הסדרת ענפי הביטוח והקמתה של יחידת חינוך פיננסי במטרה לתרחיב את החינוך לציבור והגדלת המודעות לנושא".

 

כהן הדגיש כי "המסלקה הפנסיונית שצפויה לתחיל לפעול באמצע 2013 תתרום לשכלול השוק הפנסיוני ותוזיל את העלויות הכרוכות בניהול הפנסיוני לטווח הארוך. עם זאת העבודה עוד רבה".

 

בהמשך כהן פירט את נזקי הריכוזיות בענף הביטוח והוסיף כי "עיקר הכספים מרוכזים ב-5 חברות ומערכת הבנקאות הסובלת מריכוזיות היסטורית דומיננטית מאוד בפעילויות לרבות ייעוץ וההפצה. מציאות זו מתורגמת לטיב השירותים שניתנים לצרכן הקצה ולכן המשבר העולמי מחייב אותנו ליישם מדיניות אחראית שתמצא את שביל הזהב". כהן הסביר: "מתחייבת פעילות לחיזוק הראייה המערכתית בפעולת 4 הרגולטורים - אגף שוק ההון, הממונה על ההגבלים, הרשות לני"ע ובנק ישראל". לדבריו, "מדיניות מתואמת תבחן עלות מול תועלת ותגן על החברות הגדולות בתחום שנאלצות להתמודד עם חוסר ודאות בתחום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x