$
קריירה

נתניהו בוחן: ביטול הקביעות בשירות המדינה

ביקש ממנכ"ל משרדו לבחון דרכים להגדלת הגמישות הניהולית בשירות המדינה על חשבון כוח הוועדים. בהסתדרות מתייחסים לרעיון בביטול

מיקי פלד 09:3310.09.12

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש ממנכ"ל משרדו, הראל לוקר, לבחון אמצעים לביטול מוסד הקביעות בשירת הציבורי.

 

במהלך ישיבת הממשלה אתמול אמר נתניהו כי יש צורך לאפשר גמישות גדולה יותר בשירות המדינה, על מנת לייעל את המערכת, וכלל בכך גם את אפשרות פיטורי העובדים וגם אפשרות לנייד עובדים בין מחלקות ומשרדים גם ללא אישור הוועד, מתן תמריצים לפי ביצועים וכדומה.

 

לוקר צפוי להעלות את הנושא במסגרת הועדה לטיוב ההון האנושי בשירות המדינה, בה הוא חבר ועומד בראשה נציב שירות המדינה, משה דיין.

 

עיני. בהסתדרות טוענים שהנושא לא יעלה על הפרק עיני. בהסתדרות טוענים שהנושא לא יעלה על הפרק צילום: אוראל כהן

 

במקביל, קיימת ועדת המשילות, לה מטרות מעט חופפות, והיא נועדה להגביר את יכולת המשילות של מנהלים בשירות המדינה על חשבון כוחו של ועד העובדים.

 

נתניהו רמז בדבריו אתמול כי הוא מודע לכך שהדבר עשוי להביא להתנגשות עם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני. הסכמתו של עיני נדרשת על מנת לשנות את הסכמי העבודה בשירות המדינה, אלא אם כן הממשלה והכנסת יילכו להליך של חקיקה לעומתית, אך מדובר בתסריט קיצוני וחריג מאוד.

 

בהסתדרות, כצפוי, סירבו להתייחס באופן רשמי להחלטתו של נתניהו, אך גורם בארגון התייחס בביטול ואמר כי בסופו של דבר הנושא לא יעלה על הפרק, באותו אופן שהצעות משרד האוצר לקצץ בשכר עובדי המדינה או בדמי ההבראה שלהם לא יישומו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x