$
משפט

מערכת בחירות סוערת בלשכת רו"ח: הוועד המרכזי לא תומך בנשיא קופמן

הוועד המליץ על מועמד אחד בלבד בבחירות לנשיאות הלשכה: דודי גולדברג. הנשיא דורון קופמן ייאלץ לפיכך לגייס 50 קולות מחברי הלשכה כדי להתמודד. קופמן: "יש חברים שחוששים מבחירות ולא רוצים שאתמודד"

הדר קנה 08:0409.09.12

הוועד המרכזי בלשכת רואי החשבון החליט ביום חמישי שלא להמליץ על נשיא הלשכה הנוכחי דורון קופמן כמועמד בבחירות הקרובות לנשיאות הלשכה, אלא על מתחרהו רו"ח דודי גולדברג, המכהן כיום כיו"ר מרחב תל אביב של הלשכה. זאת למרות שבמסמכות הוועד, הכולל 24 חברים, להמליץ על שני מועמדים.

בשל כך ייאלץ קופמן לגייס 50 קולות מחברי הלשכה (שאינם חברי ועד) כדי שיוכל להתמודד בבחירות שייערכו ב־5 בנובמבר.  

 

"יש חברים שחוששים ממערכת בחירות ולא רוצים שאתמודד, אבל קושי זה לא דבר שמטריד אותי. הכנתי מראש 50 חתימות ואתמודד בכל מקרה. מי שקובע בסוף זה ציבור החברים כולו ולא הוועד", אמר קופמן ל"כלכליסט".

 

גורמים בלשכה מעריכים כי סיכוייו של גולדברג לגבור על קופמן גבוהים, בעיקר לאור הבעת חוסר האמון של הוועד המרכזי ומכיוון שהוא נהנה מתמיכה רחבה בקרב רואי חשבון החברים בלשכה, אשר מקווים כי הנשיא הבא יהיה משורות משרדי רואי החשבון הגדולים בארץ. גולדברג משמש כשותף בכיר במשרד רואי החשבון ליאון אורליצקי. עם זאת צפוי לעלות מחדש במערכת הבחירות נושא ההטרדה המילולית של גולדברג. ב־2007 הוא הואשם בכך שבשנים 2004־2005 הטריד מילולית שתי מזכירות במשרדו. גולדברג נשפט והורשע, אך הרשעתו בוטלה ב־2008 על ידי בית משפט השלום בתל אביב והוא חויב ב־250 שעות שירות למען הציבור.

 

בשנים האחרונות ידעו הבחירות ללשכת רואי החשבון מערכות רוויות יצרים. ב־2009 ביקש קופמן להתמודד על נשיאות הלשכה, אך תוכניותיו השתבשו והוא נאלץ לפרוש מהמירוץ בשל תיק חקירת מס שהיה פתוח נגדו, תיק שבינתיים נסגר בשל היעדר ראיות.

 

עופר מנירב, חברו הטוב ונשיא הלשכה בשנים 2000–2006, התמודד במקומו נגד יגאל גוזמן המנוח, ממקימי פירמת רו"ח זיו האפט, שנמנית עם חמש הפירמות הגדולות בישראל לראיית חשבון. מערכת בחירות זו היתה סוערת ובשיאה אף שלח מנירב לגוזמן זוג תחתונים בתגובה לטענה של גוזמן כי אנשיו מתנהגים "כמו חונטה שאנשיה מחליפים תחתונים זה עם זה".

 

גוזמן מת שבעה חודשים לאחר שנבחר לתפקיד הנשיא, ובחודשים אלה ניסו חברי הוועד המרכזי של הלשכה (בהנהגתם של קופמן ומנירב) לנשלו מסמכויותיו. לאחר מותו של גוזמן ב־2010 לא נערכו בחירות כלליות לנשיאות, אלא הוחלט שחברי הוועד המרכזי של הלשכה יבחרו את הנשיא הבא וקופמן נבחר על ידי הוועד ברוב קולות.

 

בנוסף להחלטת הוועד כעת שלא להמליץ על קופמן, לא תמך הוועד גם בבקשתו של קופמן למנות את מנירב, חברו הקרוב, לנשיא כבוד של הלשכה. יצוין כי מנירב הוא זה שמשך את ההצבעה על מהלך זה.

 

קופמן אמר כי "אני יודע מה עשיתי בשנתיים האחרונות למען הלשכה ומי שקובע הוא ציבור החברים". בנוגע להצעתו שמנירב ימונה לנשיא כבוד אמר קופמן: "זה מקובל בהרבה ארגונים וולנטרים, אבל זה ירד לאחר שעופר ביקש למשוך את ההצעה מכיוון שקבוצת חברים התנגדה למהלך".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x