$
קריירה

צעירים וממורמרים? יש חברות שישלמו לכם הרבה יותר

מרבית בני דור המילניום לא מצליחים כלכלית, אך ישנן כמה חברות שמתגמלות היטב את הדור הצעיר וגם מעניקות הטבות מופלגות

סוכנויות הידיעות 22:4503.09.12
מרבית בני דור המילניום (נולדו בשנים 1993-1982) לא זוכים להצלחה רבה בכלכלה הנוכחית: רבים מהם מוציאים הון על הלימודים באוניברסיטה (שמתגלים כלא שימושיים), נאבקים להשיג את עבודתם הראשונה, או תקועים במשרות בשכר נמוך, שלעתים אף לא דורשות תואר. 

 

עם זאת, במספר מועט של חברות דור המילניום משגשג. על פי דו"ח חדש שחשפה חברת המחקר מילניאל ברנדינג, המבוסס על הנתונים שאספה PayScale, החברות שמציעות את המשכורות הטובות ביותר לעובדים מדור המילניום בארה"ב הן בסקטור הטכנולוגיה. בנוסף לשכר החציוני בחן הדו"ח כמה גורמים נוספים, בהם אחוז העובדים מדור המילניום בקרב כלל עובדי החברה, רמות הסיפוק מהעבודה, רמות הלחץ  ושעות גמישות.

 

1. מיקרוסופט, 92,800 דולר בשנה

 

מיקרוסופט משלמת לעובדי דור המילניום את השכר הגבוה ביותר. העובדים זכאים גם להנחות ברכישת מניות של מיקרוסופט, 15 ימי חופש בתשלום, מנוי לחדר כושר והנחות במסעדות וחנויות מקומיות. זאת בנוסף לשעות עבודה גמישות וקוד לבוש נינוח. דור המילניום מהווים 25% מכלל העובדים.

 

מיקוסופט. הנחות במסעדות ושעות גמישות מיקוסופט. הנחות במסעדות ושעות גמישות צילום: בלומברג

 

2. קוואלקום, 90,600 דולר בשנה

 

קוואלקום היא החברה השנייה בטובה ביותר במונחים של שכר, אך היא מושכת את בני דור המילניום, המהווים 35% מכלל העובדים, בזכות הטבות נוספות, בהן שלושה שבועות של חופשה לעובדים בעלי ותק של פחות משלוש שנים וחמישה שבועות לבעלי ותק של למעלה מעשר שנים, החזר הוצאות של עד 10,125 דולר בשנה על שכר לימוד, ספרים וחניה בקורסים לתואר ראשון או שני, הנחות בכניסה לפארקי שעשועים, אירועי ספורט וסרטים, וכן הנחות בקורסים ללימוד צלילה, גלישה ועוד. 

 

3. יאהו! 84.900 דולר בשנה

 

יאהו נדיבה בהטבות. מרכזי הכושר במטה עצמו מציעים שלל חוגים, כולל יוגה, קיקבוקסינג, פילאטיס ואפילו גולף. העובדים זכאים גם להנחות באתרי סקי, בפארקי שעשועים בקליפורניה ובמגוון חנויות פרחים, אלקטרוניקה, בגדים ועוד. כמו כן עומדים לרשותם חשבון הוצאות על טיפולים רפואיים וגני ילדים ו-15 ימי חופשה. 27% מהעובדים בחברה שייכים לדור המילניום.

 

4. סיסקו, 84,200 דולר בשנה

 

לעובדים של סיסקו קל להישאר בריאים. בחצר האחורית ממוקם מרכז רפואי, שבנוסף לטיפול הרפואי כולל בית מרקחת, טיפולי פיזיותרפיה, דיקור, כירופרקטור וחדר כושר איכותי, שמציע 150 שיעורים בשבוע. 25% מהעובדים שייכים לדור המילניום.

 

סיסקו. עובדים בריאים סיסקו. עובדים בריאים צילום: עוזי פורת

 

5. איביי, 84,200 דולר בשנה

 

כל דבר קטן עוזר. עובדי איביי יכולים לשלוח את הבגדים שלהם לניקוי יבש ולקבל אותם חזרה על ידי שליח. כמו כן הם זכאים להחלפת השמן במכונית במקום עצמו. החברה מציעה גם קורסים לשיפור עצמי ותוכניות למימון שכרי לימוד. 33% מהעובדים שייכים לדור המילניום.

 

6. גולדמן זאקס, 81,600 דולר בשנה

 

מרבית העובדים החדשים בגולדמן זאקס זכאים לשלושה שבועות של חופשה. בחלק מהמשרדים ניתן למצוא גם מרכזי בריאות המציעים טיפול חירום ומונע, וחלקם אף כוללים מרכזים לבריאות האישה, רופאי ילדים, פיזיותרפיה ובתי מרקחת. להורים מוצעים גם טיפולים רפואיים לילדים ותוכניות למעקב אחר ההיריון. 47% מהעובדים שייכים לדור המילניום, ו-70% מרוצים ביותר מהעבודה שלהם.

 

גולדמן זאקס. חופשה של שלושה שבועות גולדמן זאקס. חופשה של שלושה שבועות צילום: בלומברג

 

9. אינטל, 81,200 דולר

 

החברה מאפשרת לעובדים לשנות את שעות העבודה שלהם, כולל עבודה מהבית, ושבועות עבודה דחוסים. אינטל מציעה גם קורסי לימוד להתקדמות מקצועית. מאמן אישי מציע תוכניות מותאמות אישית לעובדים. 32% מהעובדים שייכים לדור המילניום, וקרוב ל-80% מרוצים מעבודתם.

 

10. גוגל, 80,900 דולר

 

גוגל אמנם מדורגת עשירית מבחינת השכר, אך היא שנייה מבחינת מספר עובדי דור המילניום, המייצגים 41% מכלל העובדים, מתוכם 82% מרוצים. העובדים נהנים מצוות רפואי הפועל מתוך המטה עצמו ומעניק שירותים רפואיים, ייעוץ משפטי חינם, החזר הוצאות על קורסים לימודיים הקשורים לעבודה, משחקי מחשב, שולחנות ביליארד, פסנתרים, בתי קפה ומאפיינים ידידותיים לסביבה כמו מכוניות חשמליות.

 

גוגל. צוות רפואי וייעוץ משפטי חינם גוגל. צוות רפואי וייעוץ משפטי חינם

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x