$
דיבידנדים

דיבידנדים: יגאל זילכה מתקשה לנחות

בעליה של חברת מיזמי התיירות קווינקו לא מצליח להיפטר ממטוס הפאר שלו. וגם: יו"ר ובעלי קבוצת תדיראן חיתן את בתו מורן. בכירי המשק באו לתת צ'ק

כתבי כלכליסט 09:1729.08.12
מטוס המנהלים היוקרתי מדגם BAE 146-200 ימשיך בינתיים להיות בחזקתו של יגאל זילכה, בעליה (59.9%) של חברת מיזמי התיירות והפנאי קווינקו. שלשום דיווחה קווינקו לבורסה כי לא תצליח למכור אותו עד סוף אוגוסט, וזאת בניגוד להודעה מחודש מרץ האחרון. בהודעה הסבירה החברה כי הצעת הרכש עדיין בתוקף, אבל לא תוכל להתחייב מתי היא תושלם ואם בכלל.

 

זילכה רכש את המטוס לפני ארבע שנים בתמורה ל־3 מיליון יורו. בנוסף השקיע 650 אלף יורו נוספים, בין היתר כדי לצמצם את מספר המושבים שלו מ־112 ל־34 בלבד כדי להפוך אותו ממטוס נוסעים למטוס פאר, לניוד לקוחות פרימיום בין בתי הקזינו ואתרי התיירות שהחברה מפעילה באירופה. בשנתיים הראשונות לרכישה לא היה לקווינקו שימוש במטוס, אולם מאז קיץ 2010 החכירה אותו לצד ג'.

ענת ציפקין

 

יגאל זילכה יגאל זילכה

 

משה ממרוד חוגג 

מאות אורחים ובהם פוליטיקאים ובכירים במשק באו שלשום לחגוג עם דליה ומשה ממרוד, יו"ר ובעלים של קבוצת תדיראן, את חתונת בתם מורן עם עמוס לביאד. לחתונה, שנערכה במתחם האירועים AVENUE שבקריית שדה התעופה, באו בין היתר יעקב פרי, יו"ר מזרחי טפחות, ביום שאחרי הנחיית בנק ישראל לסגת מבדיקת הפוליגרף לחברי הדירקטוריון; רותי וגבי לסט, יו"ר קבוצת דלק; דרורית ורטהיים, מבעלות החברה המרכזית למשקאות; יורם ולאה גלובוס; נאוה רביד, מנכ"לית לוריאל ישראל; שוקי מדנס, בעלי חברת הביטוח מדנס; ענת ושמואל פרנקל, יו"ר בית ההשקעות אפסילון; והשרים יצחק אהרונוביץ' וגלעד ארדן.

 

משה ממרוד משה ממרוד צילום: פאביאן קולדרוף

 

מענק הכנסה של אלי יצפאן

אתמול חזר לדף הפייסבוק של משרד האוצר קמפיין מענק הכנסה של משרד האוצר בכיכובו של הבדרן אלי יצפאן. הבעיה: הקמפיין הסתיים בשנה שעברה, ויצפאן לא שמע על חוזה חדש עם המדינה. יצפאן: "אני הולך להתקשר לאמרגן שלי. אולי מגיע לי מענק הכנסה". גם במשרד האוצר וברשות המסים הופתעו לגלות את הקמפיין מככב בפייסבוק, בזמן שבשאר המדיה מככב קמפיין אחר. ממשרד האוצר לא נמסרה תגובה עד סגירת הגיליון.

 

דברים שלמדתי משמעון פרס

מנכ"ל סיסקו העולמי ג'ון צ'יימברס מצוטט בגיליון של "הבלומברג ניוזוויק" השבוע כמי שלמד משהו מנשיא מדינת ישראל. "לפני 15 שנה שמעון פרס אמר לי 'מנהיגות כרוכה בהמון בדידות'. עניתי לו: 'איך אהיה בודד כשאני מוקף ב־50 אלף אנשים סביבי?'. כמה שנים לאחר מכן הבנתי למה התכוון: כשדברים באמת קורים, רק אתה זה שמחליט".

 

מזוזה בפרופורציה

שני סיפורי מזוזות נחתו על שולחננו. את האחת, מזוזת ענק במשקל 40 קילו ובשווי 100 אלף דולר, תרם פלאטו שרון למתחם הכותל המערבי. לעומת זאת, בפרויקט הדיור "הירקון 96" בתל אביב השקיעה קרן פייר בניהולו של של שלמה גרופמן 3,000 שקל במזוזה מכסף טהור. פרופורציות.

 

הצי של רני צים

רני צים לקח פסק זמן מהמו"מ למכירת כמעט חינם והביא את הברנז'ה העסקית עד מעלות תרשיחא כדי לחנוך את הקניון החדש בבעלותו. פרגנו: האח והשותף עדי צים; ניב זילברשטיין, מבעלי פיצה האט; ניר אדרי, מבעלי קפה גרג; ואלי אורגד, מבעלי רשת בורגראנץ'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x